Patiko? Pasidalinkite!

Mes kasdien naudojame banko korteles: išsiimame  pinigus  iš bankomato, apmokame sąskaitas ir pirkimus, mokame parduotuvėse ir pan. Yra daugybė finansinių operacijų, kurias atliekame banko kortelėmis. Tačiau yra keletas smulkmenų, apie kurias daugelis vartotojų nežino. Šiame straipsnyje papasakosime apie mažas, bet būtinas žinias apie banko korteles, kurių dėka padidinsite savo finansines žinias.

1. Kaip iššifruoti kortelės numerį 

Daugelio kortelių skaičius susideda iš 16 skaitmenų. Rečiau kai yra 13 arba 19 skaitmenų. Mokėjimo sistema žymima pirmuoju skaitmeniu: 5 – „MasterCard“ ir 4 – „Visa“. Kitus penkis skaitmenis užšifruoja kortelę išdavęs bankas. 

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „bank cards“

Taigi, žinodami tik pirmuosius 6 kortelės numerio skaitmenis, galime pasakyti, kuriai mokėjimo sistemai ji priklauso ir kuris bankas ją išdavė. Galite patikrinti patys. Pavyzdžiui,  čia.

Kiti 9 skaitmenys reikalingi tik pačiam bankui, nes jų dėka bankas identifikuoja kortelės turėtoją. 

2. Skaičių magija ir paskutinis skaičius

Pats kortelės numeris yra nuo 9 iki 15. Jie yra sugalvoti specialiu algoritmu. Tikimybė, kad visi 7 skaitmenys sutaptų, yra labai maža, nes galimų 7 skaitmenų derinių skaičius yra didesnis nei žmonių planetoje.

3. Kortelių apsauga

Banko kortelės taip pat turi saugos ženklus kaip ir pinigai. Mažai kas apie tai žino. Pavyzdžiui, vienas iš apsaugos būdų yra specialių ženklų, kuriuos galima pamatyti tik ultravioletinės lempos pagalba. 

„MasterCard“ kortelėse yra raidės „C“ ir „M“, „Visa“ kortelėse tai yra raidė „V“, o „American Express“ kortelėse matosi erelis. 

4. Overdraftas (kredito limitas banko sąskaitoje) 

Ši sąvoka reiškia, kad suma, viršijanti turimas lėšas, paliekama kortelėje. Skolos gali atsirasti sumokėjus kita valiuta dėl valiutų keitimo skirtumų. Tai taip pat gali nutikti, jei papildėte savo sąskaitą iš kito banko kortelės ir iškart išėmėte pinigus, kuriuos įdėjote į kortelę.

5. Kredito ir debeto kortelės

Kredito kortelė nuo debeto skiriasi tuo, kad, turint kredito kortelę, galima  naudotis kreditu, kuris, atsižvelgiant į kliento pajamas, gali siekti iki kelių tūkstančių eurų. Tokios kortelės turėtojai gali pirkti didesnius pirkinius ir saugiai jaustis keliaudami: naudojantis kredito kortele galima lengvai užsisakyti viešbučio kambarį, nusipirkti lėktuvo bilietą internetu. Atliekant šiuos veiksmus, kortelės sąskaitoje esantys pinigai automatiškai pakeičiami į vietinę valiutą. Kredito kortelės gali prireikti ir nuomojantis automobilį, o su debetine to padaryti greičiausiai nepavyks.

6. Jūsų kortelės saugumas

Kortelės antroje pusėje yra dar viena jūsų lėšų saugumo garantija – tai „MasterCard“ ir „Visa“ kortelių CVC kodas. CVV (CVV2) / CVC (CVC2) kodas yra Specialus banko kortelės apsaugos kodas, kuris yra įtrauktas į sąskaitą ir rodomas faktinės kortelės gale. Šis kodas yra priskiriamas kiekvienai kortelei, kad būtų galima patvirtinti jos tikrumą. 

 

Susijęs vaizdas

Šie numeriai leidžia asmeniui atlikti mokėjimą nepateikiant pačios kortelės, perkant internetu reikalingas kodas. Šis kodas padeda pirkti nuotoliniu būdu. Kaip ir PIN kodas, šio kodo negalima niekam parodyti ar viešinti.

BV inf.


Patiko? Pasidalinkite!