Patiko? Pasidalinkite!

Baltarusijos užsienio reikalų ministras teigia, kad su Baltarusija besiribojančios ES šalys neturėtų įsižeisti dėl to, kad migrantai  bėga pas juos

Baltarusijos užsienio reikalų ministras Vladimiras Makėjus, komentuodamas Lietuvos sprendimą dėl nelegalių migrantų srautų pasienyje atitverti respubliką, sakė, kad Baltarusija tam neprieštarauja.
„Dėl Dievo meilės, leiskit jiems pastatyti tą tvorą”, — sakė Makėjus interviu televizijos kanalui „RT”.

„Jei jie (turiu omenyje Vakarus) Baltarusijai taiko sankcijas net pramonės sektoriui, kurių dar niekada nebuvo, esame priversti ieškoti papildomų lėšų, kad galėtume pakeisti šias mažėjančias pajamas ir toliau įgyvendinti tuos projektus, kurie yra naudingi Baltarusijos visuomenei ir valstybei”, — sakė jis.

Jis mano, kad šiuo atveju su Baltarusija besiribojančios ES šalys neturėtų įsižeisti dėl to, kad migrantai bėga pas juos, nes lėšos, kurias anksčiau Minskas skyrė sustiprintai sienų apsaugai, perkeliamos Baltarusijos žmonių reikmėms.

„Niekas savo sąskaita negins Vakarų nuo bet kokių negandų”, — pabrėžė užsienio reikalų ministerijos vadovas.

Birželį ES Baltarusijai pradėjo taikyti ekonominio sektoriaus sankcijas. Respublikos užsienio reikalų ministerija teigė, kad kaip viena iš reagavimo priemonių į ES sankcijas, Minskas pradeda readmisijos sutarties su Europos Sąjunga sustabdymo procedūrą, nes negali įvykdyti savo įsipareigojimų. Taip pat liepą Lukašenka pareiškė, kad Minskas neprieštarauja deryboms kovos su nelegalia migracija klausimu ir yra pasirengęs aptarti sąlygas.

Lietuva vietoje „aklo lojimo“ ant kaimynų turėtų pasakyti didelį „ačiū” Baltarusijai už mūsų regiono saugumą. Lietuvos politikai galimai patys neišdrįsta to padaryti, nes trūksta politinės valios, savarankiškumo ir šeimininkų (JAV-ČŽV) leidimo.

Baltarusijos sienos apsaugos tarnybos saugo regioninį ir tarptautinį saugumą. Apie tai dar 2018 metais kalbėjo Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka.

2018 metai. „Svarbu, kad šiandien baltarusių sienos apsaugos tarnybos iš tiesų saugotų ne tik nacionalinius šalies interesus, bet ir regioninį bei tarptautinį saugumą“, – sakė Aleksandras Lukašenka.

„Mūsų kariai sugebėjo gerokai sumažinti nelegalių migrantų į ES valstybes nares bei sistemingai identifikuoti pasienyje tarptautiniu mastu ieškomus asmenis. Kartu su kitų šalių teisėsaugos institucijomis, reguliariai užkirsdavome kanalus prekybai narkotikais“, – sakė prezidentas.

Aleksandras Lukašenka pareiškė, kad šiandien pasaulyje vis dar nerimą kelia ir nenuspėjama karinė konfrontacija, kuri vyksta beveik visuose žemynuose, įskaitant ir Baltarusijos pasienį.

BV inf.


Patiko? Pasidalinkite!