Patiko? Pasidalinkite!

Ateis laikas ir jie vėl atgis. Taip kaip jie norėjo. O tai kas šiandien vyksta – buvo užplanuota?

Vokiečių mokslininkai iš (Max Planck Institute for the Science of Human History) instituto iš dalies atkūrė 90 Egipto mumijų genomą, kurių amžius nuo 3500 iki 1500 metų.

Išanalizavo ir padarė išvadą: senovės egiptiečiai nebuvo afrikiečiai. Vieni buvo turkai, kiti atvyko iš pietų Europos ir iš vietų, kur dabar yra Izraelis, Jordanija, Sirija, Libanas, Gruzija ir Abchazija.

Egipto mumijos.png

Tiubingeno universitete jie ieškojo būdų, iš kur gauti DNR: tyrėjo rankose yra senovės egiptiečio žandikaulis.

Mumijos žandikaulis.png

Žmonės, kurie sudarė senovės Egipto civilizaciją

Kiek anksčiau, „iGENEA“ genealogijos centro, esančio Ciuriche, biologai atliko panašius tyrimus. Jie analizavo genetinę medžiagą, išgautą iš faraono Tutanchamono. Jo DNR buvo išgauta iš kaulinio audinio – konkrečiai iš kairiojo peties ir kairės kojos.

„iGENEA“ specialistai palygino berniuko faraono ir šiuolaikinių europiečių geną. Ir jie atrado tai, kad: daugelis jų yra Tutanchamono giminės. Vidutiniškai pusė Europos vyrų yra Tutanchamonai. Kai kuriose šalyse jų dalis siekia 60–70 procentų – kaip, pavyzdžiui, JK, Ispanijoje ir Prancūzijoje.

Lietuvoje ir Žemaitijoje vyravo R1a ir N genetinis kodas (baltoji rasė). N vyravo Skandinavijos pusėje, o R1a nuo Graikijos iki Vladivostoko dabartinėje Rusijoje.

N, R1a Genetinis kodas Lietuvių genetika.png

 

DNR buvo palyginta pagal vadinamąsias haplo grupes – būdingus DNR fragmentų rinkinius, kurie perduodami iš kartos į kartą, beveik nesikeičiant. Faraonas „paskleidė“ bendra haplo grupė, vadinama R1b1a2.

Egipto dnk.png

 

Mokslininkai pabrėžia: Tutankhamun R1b1a2, toks paplitęs tarp Europos vyrų, ir labai retas tarp šiuolaikinių egiptiečių – jo dalis neviršija vieno procento.

„ Įdomu, kad Tutanchamonas yra genetinis europietis“, – stebėdamasis sako „iGENEA“ centro direktorius Romas Scholzas.

Genetiniai šveicarų ir vokiečių tyrimai dar kartą patvirtino: šiuolaikiniai egiptiečiai apskritai nėra faraonų palikuonys. Jie tiesiog neturi beveik nieko bendra su Tutanchamonu – savo senovės valdovu. 

Patys faraonai nebuvo vietiniai

„Manau, kad bendras Egipto karalių ir europiečių protėviai gyveno Kaukaze maždaug prieš 9 500 metų“, – sakė Scholzas. – Maždaug prieš 7 tūkstančius metų jo tiesioginiai palikuonys apsigyveno visoje Europoje. O kažkas pateko į Egiptą ir tapo faraonu.

Tačiau paaiškėja, kad  Tutanchamono protėviai, ir jis pats buvo Kaukazo tautybės. 

Ateis laikas ir jie atgis. Kaip jie ir norėjo

Tutanchamono mumija.png

Tiubingeno universiteto paleogenetikos mokslininkas Johannesas Krause’as „Nature Communications“ teigė, kad trijų iš 151 mumijų, su kuria dirbo vokiečių tyrinėtojai, genomas buvo visiškai atkurtas. Jų DNR yra gerai išsaugota. 

Visa tai išties žavi. Negyvi žmonės, kad ir kaip baisiai tai skambėtų, yra raktas tiriant mūsų žmonijos istoriją. Be praeities ateities nebūtų. Beje, Tutanchamonas buvo puikiai išsilaikęs, kad niekas netrukdytų jam grįžti iš mirusiųjų karalystės… .

BV inf.


Patiko? Pasidalinkite!