Patiko? Pasidalinkite!

Estija pasirengusi Rusijos prezidento Vladimiro Putino vizitui į Pasaulinį finougrų tautų kongresą Tartu, kuris vyks liepos viduryje, praneša „ERR.ee“ portalas su nuoroda į Estijos valdininkus.

Tačiau kol kas nežinoma, ar Rusijos prezidentas ketina dalyvauti šiame renginyje. Estijos prezidentė Kersti Kaljulaid praėjusių metų spalį išsiuntė kvietimą Putinui.

„Kol kas dar neturime jokios informacijos apie tai, ar prezidentas Putinas ketina dalyvauti šiame renginyje. Kreipėmės į Rusijos ambasadą, bet jie taip pat to nežino“, — sakė Kultūros ministerijos atstovė Ane Li Reima.

Tuo tarpu kongreso organizatoriai, Policijos ir pasienio apsaugos departamento darbuotojai pasiruošė galimam Rusijos prezidento atvykimui, rašo portalas.

Tartu policijos skyriaus viršininkas Veiko Jarva pažymėjo, kad kongreso metu policija bus pasirengusi mobilizuoti papildomas pajėgas iš Pietų Estijos padalinio. Tai pat jis pridūrė, kad įvykis neturės įtakos kasdienėms policijos pareigoms.

Aštuntasis Pasaulinis finougrų tautų kongresas vyks šių metų birželio 17–19 dienomis. Renginys skirtas klimato kaitos poveikiui šalims ir kultūrinėms inovacijoms. Pirmą kartą Kaljulaid pakvietė Rusijos vadovą per vizitą į Maskvą 2019 metų pavasarį. Ten ji susitiko su Putinu ir aptarė su juo Estijos ir Rusijos dvišalius santykius bei ekonominius klausimus.

Kaimyninės Baltijos šalys kritikavo Kaljulaid dėl šio vizito. Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius teigė, kad „nekoordinuoti“ Estijos valdžios veiksmai kelia grėsmę Baltijos šalių vienybei. Tuo tarpu pati Kaljulaid teigė, kad „kalbėti su visais kaimynais — natūralu“.

SN inf.


Patiko? Pasidalinkite!