Lietuva nuo 2016 metų pradžios siekia įtikinti ES šalis prisidėti prie baltarusiškos elektros embargo, tačiau Latvija ir Estija to nesiima. Todėl, Gitanas Nausėda dar kartą paragino kaimynes nepirkti „nešvarios“ baltarusiškos elektros
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda Rygoje susitiko su Latvijos Prezidentu Egilu Levitu ir Estijos Prezidente Kersti Kaljulaid.
„Baltijos valstybių stiprybė yra vienybėje, todėl esu įsitikinęs, kad nuolatiniai Prezidentų susitikimai yra geriausia platforma strateginio bendradarbiavimo gairėms, ateities vizijoms ir iššūkiams aptarti. Turime kartu stebėti geopolitinius procesus ir stiprinti bendras pozicijas formuojant Europos Sąjungos ir NATO politiką“, – sakė Gitanas Nausėda.
Prezidentas pabrėžė, kad nors bendri strateginiai infrastruktūros projektai įgyvendinami gana sparčiai, svarbu, kad jiems būtų suteiktas aukščiausias politinis prioritetas. „Pasiūliau prezidentiniu lygiu skirti nuolatinį dėmesį Baltijos šalių elektros sistemų sinchronizacijos su žemynine Europa ir „Rail Baltica“ projektų eigai ir pavesti vyriausybėms paversti prioritetu visas su šiais projektais susijusias užduotis bei paspartinti šių projektų įgyvendinimą“, – po trišalio Baltijos valstybių vadovų susitikimo sakė Prezidentas.
Kalbėdamas apie energetinį saugumą, šalies vadovas pakartojo poziciją, kad Astravo atominė elektrinė išlieka iššūkiu visai ES dėl branduolinės saugos problemų, kurias būtina nedelsiant spręsti. Prezidentas pabrėžė poreikį konsoliduoti Lietuvos, Latvijos ir Estijos pozicijas dėl Astravo AE projekto, ypač nesudarant sąlygų prekybai „nešvaria“ elektra.
Susitikime aptarti regioninio saugumo iššūkiai, NATO lyderių susitikimas Londone, kuris patvirtino, kad net ir sunkiausiomis aplinkybėmis Aljansas yra gebantis pademonstruoti vienybę ir solidarumą. Prezidentai akcentavo būtinybę gynybos srityje bendradarbiauti dar glaudžiau ir stiprinti transatlantinį ryšį, kuris yra nepakeičiamas ir gyvybiškai svarbus užtikrinant saugumą visoje Europoje.
Vertindami šiandieninę saugumo aplinką, Baltijos valstybių Prezidentai pažymėjo, kad visos trys šalys skiria 2 procentus BVP gynybos finansavimui. „NATO yra mūsų saugumo stuburas, tačiau savo saugumu pirmiausia turime rūpintis patys. Negalime kolektyvinio saugumo turėti nemokamai. Investicijos į gynybą ir pajėgumus – būtinos. Mums, Baltijos šalims, tai – ne užgaida, o būtinybė, ypač gyvenant tokioje geopolitinėje aplinkoje“, – sakė Lietuvos vadovas.
Daug dėmesio buvo skirta Europos ateičiai, ES daugiašalei finansinei perspektyvai, „Brexit“, Rytų partnerystei, santykiams su trečiosiomis šalimis ir daugiašaliams regioninio bendradarbiavimo formatams.
Pasak Prezidento Gitano Nausėdos, praėjusios savaitės Europos Vadovų Tarybos susitikimas buvo aiškus ženklas, kad visi privalome sutelkti pastangas, siekdami geriausio rezultato dėl būsimos daugiametės finansinės perspektyvos. ES biudžetas turėtų būti sąžiningas, subalansuotas ir atitikti keliamus ambicingus tikslus. Svarbu išlaikyti tvirtą ir vieningą poziciją, siekiant didesnio finansavimo sanglaudos politikai, kuri reikšmingai prisideda prie ES ekonomikos augimo ir žaliųjų tikslų įgyvendinimo.
Po Lietuvos, Latvijos ir Estijos Prezidentų susitikimo Rygos pilyje valstybių vadovai aplankė miesto Kalėdų mugę ir ten laikinai įsikūrusią radijo studiją, – rašoma president.lt
BV inf.
tai musu ponas prezidentas atliko eline kirsinimo akcija. O kad Europa su Rusija bei Kinija pestusi, sankcija vieni kitiems detu tai kuriai valstybe naudinga ? Tikriausia – Lietuvai ?
Jei jau batka imerkė kelis milijardus tai nei lietuvos norai ,nei kas kitas jo nesustabdis ir nereik but naiviu . Bet..turim ,ka turim. Labai matosi visų prezidentu harakteris iš šitos nuotraukos. Gaila ,kat ta ponia su geltona suknia ne atstovauja lietuvai..tiesiog gaila
Lieuva yra pasukota JAV interesams. O paprastu zmoniu reikalai nieko nedomina
Taip iseina mes vergu tauta be seimininko negalim buvo lenkai buvo rusai buvo vokieciai po to vel rusai tie paleido pabuve laisvi desimt metu radom nauja seimininka valio vergu tautai
Jus man paiskinkit jai nepirks musu avinai tos elektros tai tipo elektrine saugesne bus ,,, ar cia tokia avinu logka tik nesuprantj kuo ji remiasi
Dievulėliau , kam tu leidai emigruot visam Lietuvos Protui , kad vien tik bukapročiai bepalikę , bet it tie į valdžią įsibrukę . Ar begali būti didesnė DEBILIlIZMO VIRŠŪNĖ , nei yra dabar ?? Visi perka kur pigiau siūlo , o mes tai ne , nepirksim , skelbsim BADO SREIKĄ Baltarusijai . Totalus debilizmas . Tuk ir taip esam nekonkurencingi rinkoje , tai dar branginkim viską 4 kartus , bet palikim tik pajamas tas pačias , kaip prieš antrajį pasaulinį karą , būsim visi karstuose su tokiais politikieriais ir bus visiems Amen.
Ir už ką tu mus Dievuli baudi , kad tik tokios valdžios tesame verti ??
Jus teisi kad mum vadovauja avinai,,,,,bet taip iseina kad lietuvoj visada taip buvo tarpukarije vadovavo diktatorius smetona nuvertes teiseta prezidenta, o ta diktatoriu ir dabar garbina kaip ir zydsaudzius