Patiko? Pasidalinkite!

Nuo liepos pradžios Rusijos valdžia sustabdė tiesioginius skrydžius į Gruziją dėl protesto Tbilisyje, kurio metu buvo sužeisti dešimtys žmonių

Gruzijos turizmo sektorius liepą prarado 60 milijonų dolerių, kai buvo susiklosčiusi situacija su Rusijos turistais, sakė Gruzijos ministras pirmininkas Mamuka Bachtadze.

Kaip praneša RIA Novosti su nuoroda į statistinius duomenis, pernai iš Rusijos į Gruziją atvyko kas penktas turistas (21 proc.). Tačiau dabar, remiantis liepos mėnesio duomenimis, turizmo sektoriui padaryta žala siekia apie 60 milijonų dolerių.

Kaip pabrėžė Bachtadze, kol kas tik Adžarijoje pastebima teigiama dinamika — ten, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu pernai, turizmo sektorius išaugo 40 proc. Taip pat, pasak ministro pirmininko, Gruzijos valdžia išgalės grąžinti teigiamą turizmo sektoriaus dinamiką.

Riaušės Gruzijoje ir Rusijos turistų netekimas

Gruzijos sostinėje birželio 20 dieną protestai vyko dėl Rusijos delegatų dalyvavimo Tarpparlamentinės stačiatikių asamblėjos sesijoje. Radikalai užgrobė Parlamento pastatą, kuriame buvo Rusijos atstovai.

Specialiosios pajėgos išvaikė protestuotojus, tačiau protestai tęsėsi birželio 21 dieną. Sužeista 240 žmonių, daugiau kaip 300 sulaikyta.Atsižvelgdamas į šiuos įvykius, Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pasirašė dekretą, draudžiantį Rusijos oro transporto bendrovėms nuo liepos 8 dienos vykdyti skrydžius iš Rusijos į Gruziją.Dokumente buvo pateiktos rekomendacijos kelionių organizatoriams ir agentams neparduoti kelionių į šią šalį.

BV inf.


Patiko? Pasidalinkite!