Patiko? Pasidalinkite!

Mes gyvename laisvoje ir nepriklausomoje valstybėje, kuri yra pavyzdys visam demokratiniam pasauliui. Todėl, nebūtina varginti Lietuvos visuomenės ir apie Lietuvai svarbius balsavimus, todėl būtina juos kuo labiau įslaptinti

„Landsbergistų“  narė Ingrida Šimonytė kreipėsi į Seimo valdybą ir Seimo kanclerę Daivą Raudonienę prašydama užtikrinti, kad Seime vykstant slaptam balsavimui, Seimo nariams būtų garantuotos tokios pačios slaptumo priemonės, kokios taikomos visiems Lietuvos Respublikos piliečiams balsuojant Vyriausiosios rinkimų komisijos organizuojamuose rinkimuose.

„Tai, kaip slaptas balsavimas Seime organizuojamas dabar, mano nuomone, yra tiesus kelias į šiurkščius slapto balsavimo principo pažeidimus. Pavyzdžiui, balsavimo patalpa, skirtingai nei VRK organizuojamuose rinkimuose, yra uždara, tai reiškia, kad Seimo narys gali nevaržomai fotografuoti savo balsavimo biuletenį. Tokius dalykus mes esame apsisprendę laikyti draustinais veiksmais įprastuose rinkimuose, todėl nematau priežasties, kodėl kitokius standartus ar slaptumo priemones turėtume taikyti Seimo nariams balsuojant slaptai“, – teigia Seimo narė I. Šimonytė.

Kreipimasis į Seimo valdybą ir Seimo kanclerę išsiųstas kitą dieną po slapto balsavimo Seime dėl nepasitikėjimo Seimo Pirmininku Viktoru Pranckiečiu.

BV inf.


Patiko? Pasidalinkite!