Patiko? Pasidalinkite!

Per žiniasklaidos priemones nuolatos teigiama, kad Putinas blogas. Buvo tokių pasisakymų, kad „Rusija teroristinė valstybė“, „Rusija šūdas numeris 1“ ir t.t.

Kalbama daug apie Ukrainą ir Krymą, apie Gruziją. Bet man, paprastam Lietuvos Respublikos piliečiui, neaišku, ką blogo padarė Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas Lietuvai?

Ne ką ruošiasi padaryti, bet ką padarė. Kalbu apie Lietuvą, ne Ukrainą ar kitas šalis, kuriose ir JAV, ir Rusija kariauja, nuverčia prezidentus ir t.t., bet būtent apie Lietuvą.

Daugelis puls aiškinti, kad Rusija trėmė mūsų tėvynainius į Sibirą. Taip, trėmė, bet ne Putinas. Negana to, Putinas šiuos trėmimus laiko nepriimtinais, nes nuo to kentėjo visos tuometinės Tarybų sąjungos žmonės.

Dėl okupacijos Putinas taip pat ne kartą pasisakė ir pareiškė, jog jam jau nusibodo tą patį kartoti: kad Molotovo-Ribentropo paktas buvo asmeninis Hitlerio ir Stalino sprendimas. Šis paktas neatspindėjo tuometinės žmonių nuomonės.

Jis tiesiog trėmimus ir okupaciją pasmerkė, ir ne vieną kartą. Aš nei garbinu, nei smerkiu Putiną. Man tiesiog įdomu sužinoti kitų žmonių nuomonę ir pamąstymus. Tad dar kartą užduodu klausimą: Vladimiras Putinas padarė Lietuvai, kad Lietuvos valdžia ir žiniasklaida nori, jog Lietuvos žmonės jo nekęstų?

Tikiuosi adekvačios ir pagarbios vieni kitiems diskusijos.

Juozas Paulauskas


Patiko? Pasidalinkite!