Patiko? Pasidalinkite!

Konfliktai neišvengiami bet kuriuose santykiuose ir ginčijasi net laimingiausios poros. Australijos Kvinslando universiteto psichologai atlikę tyrimą papasakojo, kaip vyras ir žmona konfliktus sprendžia sėkmingoje santuokoje

Stebėjime dalyvavo dvi grupės porų: pirmoje grupėje buvo 57 žmonės kurių amžius buvo nuo 35 iki 39 metų. Antrąją grupę sudarė 64 žmonės, kurių amžius buvo vyresni nei 70 metų.

Pirmoji sutuoktinių grupė buvo susituokusi prieš 10 metų, antroji – atitinkamai kiek daugiau nei 40 metų. Paaiškėjo, kad abejoms grupėms rimčiausios temos buvo intymumas, laisvalaikis, buitis, bendravimas ir pinigai, o vyresniajai kartai papildomai -sveikata.

Tapo žinoma, kad visos laimingos poros labiau linkusios sutelkti dėmesį į problemas, kurias išspręsti yra gana lengva ir realu. Probleminiai klausimai, kuriems reikalinga daugiau laiko, buvo nukelti į antrą planą.

Dėl to tyrėjai padarė išvadą, kad lengvai išspręstų problemų aptarimas sustiprina pasitikėjimą vieni kitais. Be to, sutuoktiniai įgyja jėgų, jei reikia, pereiti prie sudėtingesnių temų. Tos poros, kurios buvo vedusios ilgiau, ginčijosi mažiausiai.

Tyrimas įrodo, kad problemų sprendimas yra kaip mokslas, kurį reikia išmokti. Tarkim groti pianinu, ar vairuoti automobilį. Pradžioje išmokti paprastesnius dalykus, o paskui sudėtingesnius. Pati esmė yra, kad atsiradusios problemos nebūtų kraunamos į „maišą“, kuris vieną diena greičiausiai plyš. Problemų nutylėjimas yra blogiausias variantas, todėl būtina susikaupusias problemas spręsti  kiek galima greičiau.

Patarimas jaunoms, arba naujoms poroms. Iškilo problema? Dėkite ją ant stalo, išspręskite ir išmeskite lauk. Kad lengviau spręstųsi, palaukite kol nurims emocijos. Tada šaltais nervais pradėkite analizuoti problemos priežastį. Visada prieš sprendžiant problemą, sąžiningai paklauskite savęs, ar tikrai dėl šios problemos nesate kalta(s). Ar galėjote kažką padaryti, kad ji neatsirastų. Visada pasistenkite išklausyti antrą pusę iki galo, jo(s) nepertraukdami.

Jeigu viską atliksite sąžiningai, problemos kaip mat išsispręs ir didelė tikimybė, kad nepasikartos.

BV inf.

 


Patiko? Pasidalinkite!