Patiko? Pasidalinkite!

Atrodo, kad visiems senai jau aišku, kad Viktorą Pranckietį, kaip savo patikėtinį, dangsto „Landsberginiai“

Karbauskio nušvitimas tęsiasi

Ramūnas Karbauskis kreipėsi į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją dėl jos pirmininko konservatoriaus  Antano Matulo pasisakymų, kuriais jis, kaip šios komisijos pirmininkas, diskredituoja komisijos darbą reikšdamas išankstinę nuomonę ir demonstruodamas šališkumą. LVŽS lyderis reikalauja nušalinti šios komisijos pirmininką, teigdamas, kad komisijos nariai, taip pat ir jos pirmininkas, Lietuvos valstybės interesus turi laikyti aukštesnėmis vertybėmis negu partiniai, grupiniai ar asmeniniai siekiai.

„Etikos ir procedūrų komisijos nariai, o ypač vadovai, anksčiau visada vengdavo reikšti išankstinę nuomonę nagrinėjamu klausimu, nedemonstruodavo savo simpatijų ar antipatijų subjektui, kurio atžvilgiu tyrimas atliekamas.

Gaila, kad pasikeitus komisijos vadovui, šios parlamentinės tradicijos keičiasi. Tokie komisijos pirmininko pasisakymai, kad „antradienį kokių nors teisinių statuto pažeidimų, mano manymu, nelabai ir buvo“, dar Etikos ir procedūrų komisijai net nepradėjus tyrimo, rodo, kad A. Matulas yra susiformavęs išankstinę nuomonę, turi aiškų nusistatymą ir dėl to negali objektyviai nagrinėti galimų Statuto pažeidimų, padarytų svarstant nepasitikėjimo Viktoru Pranckiečiu klausimus“, – teigia Karbauskis

Etikos ir procedūrų komisijai išsiųstame rašte reikalaujama, kad siekiant objektyvaus ir nešališko  komisijos tyrimo, komisijos pirmininkas A. Matulas būtų nušalintas nuo skundų dėl 2019 m. spalio 15 d. Lietuvos Respublikos Seime vykusio Seimo valdybos posėdžio teisėtumo ir Seimo Pirmininko Viktoro Pranckiečio elgesio sušaukiant Valdybos posėdžius bei galimo interesų konflikto tyrimo.

BV inf.


Patiko? Pasidalinkite!