Patiko? Pasidalinkite!

Kinija gegužę padidino naftos pirkimą iš Rusijos maždaug ketvirtadaliu, palyginti su balandžio mėn., mėnesinės tiekimo apimtys buvo rekordinės, pranešė „ Reuters “, remdamasi Kinijos muitinės duomenimis.

Naftos importas iš Rusijos į Kiniją gegužę išaugo 55 procentais per metus ir pasiekė rekordinį lygį, išstumdamas Saudo Arabiją kaip didžiausią tiekėją.

Gegužės mėnesį pristatyta beveik 8,42 mln. tonų, t. y. apie 1,98 mln. barelių per dieną. Balandį šis skaičius siekė 1,59 mln. barelių per dieną.

Žaliavos į Kiniją tiekiamos Rytų Sibiro – Ramiojo vandenyno dujotiekiu , taip pat jūra iš Europos ir Tolimųjų Rytų Rusijos uostų.
Taip Saudo Arabija tapo antra pagal dydį tiekėja, jos apimtys gegužę, palyginti su praėjusių metų geguže, išaugo devyniais procentais ir sudarė 7,82 mln. tonų arba 1,84 mln. barelių per dieną.
Didėja ir rusiškų dujų srautas į Kiniją. Kaip SPIEF kuluaruose pranešė „ Gazprom “ vadovas Aleksejus Milleris , nuo sausio iki gegužės bendrovė padidino dujotiekio dujų tiekimą Kinijai 67,5 proc., palyginti su praėjusių metų penkiais mėnesiais. Jis patikslino, kad gamtinių dujų paklausa Kinijoje 2011–2021 metais sudarė 32 procentus visos pasaulinės paklausos augimo.
BV inf.


Patiko? Pasidalinkite!