Patiko? Pasidalinkite!

Senoviniai virusai, kurie šiuo metu yra įkalinti Kinijos ledynuose, besikeičiant klimatui ir ledui tirpstant gali ištrūkti į laisvę

Guliya ledyne, šiaurės vakarinėje Kinijos Tibeto kalnyno dalyje, virusai gyvena 15000 metų, taigi didžioji dalis jų yra nežinomi moderniajam mokslui.

Naujausi dviejų ledo šerdžių, paimtų iš ledyno, tyrimai atskleidė, kas juose slypi. Tarp radinių aptiktos ir 28 virusų grupės, kuriose nebuvo matytos niekada anksčiau.

Savo tyrime mokslininkai rašė: „Blogiausio scenarijaus atveju, dėl klimato kaitos ištirpęs ledas šiuos patogenus gali išlaisvinti į aplinką.“

Tokia tikimybė ir yra priežastis, kodėl mokslininkai būtent dabar nori apie virusus išsiaiškinti kiek įmanoma daugiau informacijos, kad jei jie bus paleisti į pasaulį, tyrėjai žinotų su kuo jie kovoja.Eksperimento metu nustatyti 33 skirtingų tipų virusai ir vos penki jų yra žinomi modernių laikų mokslui. Tyrimas taip pat yra svarbus dėl to, kad virusai gali mus daug ko išmokyti apie tokius dalykus, kaip senovinės aplinkos sąlygos.

Mirtinų virusų plitimas aplinkoje iš tirpstančių ledynų primena „Sky Atlantic“ draminį serialą „Fortitude“

Nors šis serialas yra pramanytas, tyrimas teigia, kad techniškai yra įmanoma, kad panašus reiškinys įvyktų ir tikrame gyvenime, dėl ko mokslininkai nori būti tikri, kad jie žino su kuo susiduria. Dar 2016 metais biologinio karo kariai buvo pasiųsti į Rusijos Arkties regioną baiminantis rimto juodligės protrūkio.Apie 40 žmonių atsidūrė ligoninėse, o 12 metų berniukas mirė nuo šios mirtinos infekcijos, kuri ėmė plisti karščio bangos metu Sibire atitirpus daugiau nei 70 metų prieš tai lede kalintiems šiaurinio elnio palaikams.

Dėl šio tirpsmo ir po to dėl atitirpusio elnio kūno sekusio juodligės protrūkio Rusijos ekspertai kaltino globalinį šiltėjimą. Tuo metu taip pat nugaišo ir daugiau nei 1000 šiaurės elnių, rašo thesun.co.uk.

Manoma, kad klimato kaita veikia ir Tibeto kalnyną, kuris, kaip teigiama, nuo 1970 metų prarado apie ketvirtadalį savo ledo.Tarpvyriausybinė klimato kaitos komisija (The Intergovernmental Panel on Climate Change (IPCC)) perspėjo, kad jei nebus imtasi jokių veiksmų, tuomet dar iki šio šimtmečio pabaigos gali būti prarasta iki dviejų trečdalių likusių ledynų regione.

Moderniųjų dienų Kinija šiuo metu susiduria su nauja viruso krize

Koronaviruso protrūkis prasidėjo Kinijos Uhano mieste, kuris nuo šiuo metu jau yra visiškai uždarytas, o pasauliniu mastu užsikrėtusių žmonių skaičius jau perkopė kelis tūkstančius.

Naujasis tyrimas, kuris praėjusią savaitę buvo paskelbtas „China Science Bulletin“, teigia, kad naujasis koronavirusas turi viruso štamą, kuris aptinkamas šikšnosparniuose.

Ankstesni mirtinų SARS ir EBOLA virusų protrūkiai, manoma, taip pat kilo iš skraidančiųjų žinduolių.

Ekspertai nemanė, kad naujasis virusas, dėl skirtingų genų, būtų pajėgus sukelti epidemiją, kuri savo rimtumu prilygtų ankstesniems protrūkiams.Vis dėlto, atrodo, kad šis tyrimas tai paneigia, o tuo tarpu mokslininkai bando sukurti vakciną, kurios kūrimo darbai gali užtrukti mažiausiai metus laiko.

Gismeteo.lt 


Patiko? Pasidalinkite!