Patiko? Pasidalinkite!

Jau ne pirmus metus mano sūnus Ąžuolas Kretingalės pagrindinėje mokykloje per prievartą yra verčiamas lankyti tikybos pamokas, nors esame nusprendę, kad jis pasirinktinai lankys etiką.

Nuo pat pirmos klasės mano sūnus Ąžuolas lanko Kretingalės pagrindinę mokyklą, kurioje visuomet rinkdavomės eiti į etikos, o ne tikybos pamokas. Tam yra svarbi priežastis – mano sūnus nuo pat mažumės yra auklėjamas ne pagal religines dogmas, o pagal gamtišką pasaulėžiūrą, artimą pagonybei.

Jeigu jau pradėtume kalbėti apie pasirinkimą, tai mokykloje jis yra labai menkas: tikyba arba etika. Kyla klausimas mokyklos direktorei Jurgitai Alčauskienei : kodėl mes negerbiame savo tradicijų ir nemokome vaikų savo religijos, o brukame svetimą? Jau ne pirmą kartą sūnus skundžiasi tikybos pamokomis. Šiuo metu, jam būnant penktoku, gavau žinutę, kad jis ir vėl verčiamas sėdėti tikybos pamokoje ir atsakinėti į klausimus bei vykdyti mokytojos nurodymus.

Aš tai vertinu kaip psichologinį smurtą prieš mano vaiką. Tarkim, jis nesugebės atsakyti į mokytojos pateiktą klausimą, kas tada? Bus blogai įvertintas, nes nėra religingas?!

Priežastis, kodėl jis turi eiti į tikybą, yra labai paprasta – etikos pamokos mokykloje vyksta, bet, kaip suprantu dažnai nebūna mokytojos, todėl vaikai ir vedami į tikybą. Nors, kaip sūnus teigia, jiems tuo metu turėtų būti laisvas laikas nuo pamokų.

Negi nėra galimybės vaikams padaryti papildomos fizinio lavinimo ar darbų (dabar jos vadinasi technologijų) pamokos, o brukama religija, kuri šiuo atveju mano vaikui yra visiškai nepriimtina?

Tikiuosi, kad negrįžtame į inkvizitorių laikus, kai žmonės per prievartą buvo verčiami tikėti svetima religija ir naikintos mūsų senosios tradicijos. Tai tiek šiam kartui. Jeigu tai kartosis ir toliau, šis klausimas bus keliamas aukštesniu lygiu, o ne perspėjimu.

Ąžuolo tėtis Vaidas Žemaitis Lekstutis


Patiko? Pasidalinkite!