Patiko? Pasidalinkite!

Skirtingai nuo kitų šalių, Kinijoje skyrybos pasitaiko retai. Dauguma porų gyvena santuokoje iki savo dienų pabaigos, todėl, kad jos labai atsakingai pasirenka partnerį. Tačiau jei vis tiek kalbama apie skyrybas, vyrai nemoka vaiko išlaikymo (alimentų)

Faktas yra tas, kad daugeliu atvejų (99,9%), iširus šeimai, vaikai yra paliekami su tėvu. Taigi moterys negali reikalauti alimentų iš buvusių sutuoktinių.

Vienintelis dalykas, kurį silpnesnioji lytis gali gauti po skyrybų, yra pusė turto, kuris buvo įgytas santuokoje, ir tam tikrą sumą kaip kompensaciją.

Kai kinų moteris tuokiasi, ji, priešingai nei vaikai, nesiima vyro vardo. Nuo gimimo jie „priklauso“ tėvo šeimai. Todėl vyro šeima turi daug daugiau teisių į vaiką.

Po skyrybų moteriai taip pat leidžiama bendrauti su vaikais tik gavus buvusio sutuoktinio leidimą.

Dėl viso to mamai nereikia išlaikyti vaikų ir taupyti pinigų jų lavinimui. Jei nori, ji gali nusiųsti pinigų reikšmingoms šventėms – gimtadieniui ar Naujiesiems metams. Moteris gali pasiimti savo vaikus atostogauti, gavusi buvusio sutuoktinio sutikimą.

Yra išimčių, kai teismas nusprendžia palikti vaikus su motina. Tokiais atvejais šeimos galva privalo juos finansiškai paremti. Vyrai Kinijoje „nebėga“ nuo vaiko išlaikymo – viską moka laiku, nes skolos gali smarkiai pakenkti jų verslo reputacijai.

Rambler


Patiko? Pasidalinkite!