Patiko? Pasidalinkite!

„Landsbergistai“ apkaltino valdančiuosius tuo, kad jie neišnaudojo visų tarptautinių galimybių laiku pasinaudoti ES organizuojamais būtinųjų priemonių pirkimais bei kitų „demokratinių šalių“ siūloma parama

Seimo „Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų“ frakcijos nariai Žygimantas Pavilionis, Audronius Ažubalis ir Emanuelis Zingeris mato „pavojų didėjančioje priklausomybėje nuo humanitarinės pagalbos“, kurią Kinija teikia Vilniui. Apie tai pranešė Seimo spaudos tarnyba.

Parlamentarai teigė, kad valdantieji atsisako įsiklausyti į opozicijos siūlymus dėl krizės valdymo būdų, taip pat neišnaudojo visų tarptautinių galimybių laiku pasinaudoti ES organizuojamais būtinųjų priemonių pirkimais bei kitų „demokratinių šalių“ siūloma parama.

Nors visas pasaulis, net ir ta pati JAV, perka iš Kinijos, bet „Landsbergistai“ sako, kad reikia pirkti iš kitur -„demokratinių valstybių“. Tai kodėl opozicija nepasiūlo iš kur pirkti, kodėl nepateikia tų šalių, kurios gali Lietuvai suteikti humanitarinę pagalbą arba parduoti trūkstamų medicininių priemonių? Tai eilinis bandymas sumenkinti dabartinės vyriausybės darbą, nes realiai „Landsbergistai“ daugiau nieko ir nesugeba.

„Matydami, kad komunistinė Kinija, siekdama savo ilgalaikių nacionalinių interesų Lietuvoje įgyvendinimo, siunčia savo paramą Lietuvai, kurią valdantieji geranoriškai ir nekritiškai priima, į mus kreipėsi garsėjančio efektyvumu valdant krizę Taivanio atstovai, tačiau į jų gerą valią valdantieji kažkodėl neatsakė. Bandysime komiteto posėdyje suprasti, ar tai nekompetencija ir valdančiųjų patirties užsienio ryšiuose problema nesugebant priimti visų paramos galimybių, ar tiesiog tarnavimas autokratijoms, krize besinaudojančioms savo „minkštąją galią“ pasaulyje ir Lietuvoje įtvirtinti“, — pareiškė Pavilionis.

Tuo tarpu ministras pirmininkas Saulius Skvernelis pateikė, kad iš Čangša Huanghua oro uosto Kinijoje į Lietuvą išskrido lėktuvas, kuris pristatė į šalį daugiau nei 300 tūkst. reagentų. Numatoma, kad orlaivis nusileis Vilniuje ketvirtadienio vakarą.

„Tikrai gera žinia. Sutelksime pajėgumus ir galėsime periodiškai testuoti visus medikus. Taip pat ir kitus mūsų žmones, kurie dirba priešakinėse karo su koronavirusu linijose. Ir, žinoma, tai galimybė visiems likusiems, kurie jaučia simptomus ir nori žinoti atsakymą“, — parašė premjeras Saulius Skvernelis.

Anksčiau Kinija nemokamai išsiuntė Lietuvai medicinines kaukes ir pirštines. Be to, per Lietuvos ambasadą Kinijoje vyko derybos dėl respiratorių, akinių, kepurių, vienkartinių chalatų, vienkartinių kombinezonų, antbačių tiekimo.Naujausiais duomenimis, šalyje užfiksuota 290 užsikrėtimo koronaviruso atvejų. Karantino režimas Lietuvoje pratęstas iki balandžio 13 dienos.

SN inf.


Patiko? Pasidalinkite!