Pasak Karoblio, Vašingtonas yra stipriausias NATO narys, todėl Baltijos šalys siekia, kad jose būtų dislokuoti Amerikos kariniai kontingentai
JAV kariuomenės nuolatinis buvimas Baltijos šalyse užkerta kelią “galimai Rusijos agresijai” geriau nei bet kokios kitos priemonės, interviu “Defence News” metu sakė Lietuvos krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis.
LR KONSTITUCIJOS 137 straipsnis sako:
Lietuvos Respublikos teritorijoje negali būti masinio naikinimo ginklų ir užsienio valstybių karinių bazių.
Kaip teigiama leidinyje, nuo 2014 metų NATO ir Jungtinės Valstijos “ženkliai padidino savo buvimą Rytų Europoje”, visų pirma, jos dislokavo Vakarų bloko greitojo reagavimo pajėgas Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje, padidino karinės įrangos ir karinių pratybų skaičių. Karoblio teigimu, sustiprinti batalionai “žymiai sumažino konflikto riziką Baltijos regione”.
“Kita vertus, labai aiškiai pasakysiu: JAV yra stipriausia sąjungininkė, o jos atgrasomasis poveikis yra nepalyginamas su kitais sąjungininkais. Esu įsitikinęs, kad Rusija neišdrįs išbandyti NATO jėgų, jei Amerikos kariniai vienetai bus nuolat dislokuoti trijose Baltijos šalyse”, — sakė ministras interviu “Defence News”.Pasak jo, “net santykinai mažas amerikiečių karinis buvimas”, pavyzdžiui, trumpųjų nuotolių oro gynybos blokų ar JAV vieneto dislokavimas, kartu su Aljanso greitojo reagavimo pajėgomis Lietuvoje, “žymiai padidins NATO atgrasymo galimybes”.
NATO stiprinimas Rusijos pasienyje
Maskva ne kartą pabrėžė, kad Vakarų karinio bloko šalys naudojasi kalbomis apie “galimą Rusijos agresiją” ir bando sukelti antirusišką isteriją tam, kad kuo labiau priartėtų prie Rusijos sienų. Pasak Rusijos saugumo tarybos sekretoriaus pavaduotojo Michailo Popovo, Aljanso greitojo reagavimo pajėgų skaičius per dvejus metus išaugo nuo 25 iki 40 tūkst. — padidėjo 1,6 karto.Be to, Vašingtonas aktyviai diegia strategines raketų gynybos sistemas.
Pasak Popovo, Lenkijoje užbaigiama diegti “Aegis Ashore” priešraketinį kompleksą, o nuo 2016 metų jis veikia Rumunijoje.Pasak daugelio ekspertų, visi šie ginklai yra “gynybiniai”, nors iš tikrųjų jie gali būti naudojami puolimams.Taip pat Maskva pažadėjo adekvačiai reaguoti į bet kokius NATO ir JAV planus stiprinti savo karinį buvimą Baltijos ir Rytų Europoje. Rusijos aukšto rango pareigūnai ne kartą įspėjo, kad Lenkija ir Baltijos šalys, rinkdamosi JAV ir NATO bazes, tampa “atsakomųjų veiksmų taikiniais”.
BV inf.
Koks idiotas noretu pulti Apvogta, Prasiskolinta ir Be Zmoniu Lietuva? Pamastyk jefreitoriau Raimundas Karoblis
Nu nu, musulmonam, labai puiki salis, dar seimo kolonistai pades, atimti is žmonių nekilnojama turta. Lt piliecius versdami skiepyti per jega,, nesutikus, neteks, pajamu, zmones nerures pinigu isimoketi mokesčių ir bus atimtas turtas. Legviau nera.
Ir žmonių nuosavybeja bus apgyvendinti čečenai pabegeliai, gal zmonys pamatys, pagaliau ,kam ruose priverstinį vakcinavima, kad zmones netektų pajamų, darbu. Kategoriskas yra istatymas yra is briuselio, kad per jega vakcinuoti, ir tai kt seimo kilonstam tai puikiai sekasi nuslepti visus įsakymus is briuselio, kad ir vaiku negalima skiepyti,tai pat yra draudziamas įsakymas briuselio.
Ir kas tokius idiotus i tokius postus siulo as jam karviu ganyti nepatikeciau o cia kariuomenes vadas.Akivaizdu kam subine laizo.
Žodis-agresija – ginkluotas valstybės užpuolimas, kuriuo kėsinamasi į jos teritorinę neliečiamybę ir politinę nepriklausomybę. Norėčiau Karoblio paklausti-ar jis nesupranta žodžio prasmės,ar nesupranta kas didesnis agresorius-Rusija ar jankiai? Gal jis galėtų pateikti bent vieną pavyzdį,kurią šalį ar valstybę buvo užpuolusi Rusija? Bet aš galiu pateikti ilgą sąrašą kiek valstybių yra užpuolę jankiai,jau nekalbant apie Šiaurės Amerikos žemyno užgrobimą ir kolonizavimą. Amerikiečių karai prasideda 1622 metais, pirmą kartą užpuolus indėnus Džeimstaune, toliau sekė karas su indėnais algonkinais Naujoje Anglijoje 1635-1636 metais ir 1675-1676 metų karas, kurio metu buvo sugriauta beveik pusė miestų Masačusetse. Kiti karai ir susišaudymai su indėnais tęsėsi iki 1900 metų.1792 m. – amerikiečiai iš indėnų atkovoja Kentukį.1796 m. – amerikiečiai iš indėnų atkovoja Tenesį.1805-1815 m. – JAV pirmą kartą kariauja Afrikoje – jos viduržemio jūros pakrantėje.1806 m. – amerikiečių bandymas įsiveržti į Rio Grande, t. y. Į Ispanijos teritoriją.1812-1814 m. – karas su Anglija. Įsiveržimas į Kanadą.1816 m. – amerikiečių kariai Ispanų Floridoje užpuola Fort Nikolsą.1824 m. – dviejų šimtų amerikiečių, vadovaujamų Deivido Porterio įsiveržimas į Puerto Rikos miestą Fadžardą.1833 m. – įsiveržimas į Argentiną, kurioje tuo metu vyko sukilimas.1835 m. – Meksika.1835 m. – įsiveržimas į Peru, kurioje tuo metu vyko neramumai. 1836 m. – dar vienas įsiveržimas į Peru.1840 m. – amerikiečiai įsiveržia į Fidžį, sugriovė keletą kaimų.1843 m. – amerikiečiai įsiveržia į Kiniją.1846 m. – agresija prieš Naująją Granadą (Kolumbija).1849 m. – artilerija apšaudo Indokiniją.1852 m. – Japonija.1853 m. – įsiveržimas į Argentiną ir Nikaragvą masinių neramumų metu.1855 m. – į Nikaragvą įsiveržia amerikiečių būrys, vadovaujamas Viljamo Volkerio (William Walker). 1855 m. – amerikiečiai įsiveržia į Fidžį ir Urugvajų.1856 m. – įsiveržimas į Panamą.1857 m. – du kartus įsiveržta į Nikaragvą.1858 m. – įsiveržimas į Urugvajų.1859 m. – japonų uosto Taku užpuolimas.
1859 m. – įsiveržimas į Angolą masinių neramumų metu.1860 m. – įsiveržimas į Panamą. Tai čia tik keletas ne “agresoriaus” veiksmų 19-ame amžiuje.1901 m. – įvedama armija į Kolumbiją.
1902 m. – įsiveržimas į Panamą.1903 m. – armijos įvedimas į Hondūrą, Dominikos Respubliką ir Siriją.1904 m. – įvedama armija į Korėją, Maroką ir Dominikos Respubliką.1904-1905 m. – amerikiečių kariai kišasi į rusų-japonų karą.1905 m. – amerikiečių kariai kišasi į revoliuciją Hondūre.1905 m. – įvedama armija į Meksiką (padeda diktatoriui Parfirijui Diazui (Parfirio Diaz) malšinti sukilimą).1905 m. – įvedama armija į Korėją.1906 m. – įsiveržimas į Filipinus, malšinamas išsilaisvinimo judėjimas.1906-1909 m. – amerikiečių kariai Kuboje rinkimų metu.911 m. – armijos įvedimas į Kiniją.1912 m. – amerikiečių kariai įsiveržia į Havaną (Kuba).1912 m. – amerikiečių kariai rinkimų metu įsiveržia į Panamą.1912 m. amerikiečių karių įsiveržimas į Hondūrą. Čia tik 20-jo amžiaus pradžia.1945 m. – dvi atominės bombos, numestos ant jau nugalėtos Japonijos.1959 m. – Amerika įveda karius į Laosą, prasideda pirmieji amerikiečių karių susirėmimai Vietname.1959 m. – Haitis. Sukilimo prieš proamerikietišką vyriausybę malšinimas.1960 m. – amerikiečių kariai įžengia į Gvatemalą, siekdami neleisti nuversti JAV marionetės.1960-1965 m. – Kongas / Zairas. 1960 m. birželį Lumumba.1963 m. – Salvadoras.1963-1966 m. – Dominikos Respublika.1965 – 1974- Vietnamo karas,1988 – Konfliktas Persijos įlankoj, JAV Panamos okupacija.1998 – Irako bombardavimas, Raketomis suduodamas į Afganistaną ir Sudaną. Ir čia dar ne visi karai kuriuose jankiai buvo ne agresoriaiTaigi, galime pridėti papildomai keturis metus karo. Tai reiškia, kad 222 iš 239 metų – arba 93% laiko – Amerika dalyvavo kare. (Galime ginčytis su konkrečiais skaičiais, bet didžiąją daugumą procentų viso laiko Amerika kariavo, ir tai yra faktas.)Būtų įdomu sulyginti su Rusija ir jos vykdytais karais, jeigu kas atsiųstų informaciją, ją mielai paviešinčiau. Tai dabar noriu paklausti pono Karoblio-kas didesnis agresorius? Ir dar norėčiau paklausti-kiek karinių bazių pasaulyje turi Rusija?Grubiais paskaičiavimais NATO turi virš 500 karinių bazių.
Pagarba,,,;-))
Nepades lietuviskoms utelems jokie amerikosai. Pora taktiniu branduoliniu smugiu ir Pribaltika vel laisva ir demokratine.
Izraeliui kaip tik to ir reikia, Kad Mes Taptume Terotorija, iš kurios NEBUS prekiaujama Gėlu! vandeniu, kai pasaulį ištiks SAUSRA~! URA
Nereiks nei branduolinių, užteks pora ” Kolibrių”.
geriau išplaus pinigus