Patiko? Pasidalinkite!

Lenkijos prezidentas Andžejus Duda pasirašė šalies Konstitucijos pataisų projektą, kuris apima ir draudimą įvaikinti vaikus tos pačios lyties asmenų poroms. Dabar dokumentas bus išsiųstas Seimui svarstyti, rašo Polskie radio.

Anot valstybės vadovo, jo siūlomas projektas yra nedidelis pagrindinio įstatymo pakeitimas.

“Aš vis dar vykdau tai, ką ketinau nuveikti nuo pat savo prezidentavimo pradžios, ir koks buvo mano tikslas dar prieš tampant Lenkijos prezidentu — palaikyti lenkų šeimą ir apsaugoti lenkų vaikus. Vaikai bus apsaugoti nuo įvaikinimo tos pačios lyties asmenų, gėjų porų”, — sakė Duda.

Jis pridūrė, kad tikisi projekto palaikymo iš daugelio respublikos partijų atstovų, anksčiau pareiškusių panašų požiūrį šiuo klausimu.

Birželį antrą kartą ketinantis tapti prezidentu Duda pasirašė taisyklių rinkinį, kuriuo vadovausis priimdamas sprendimus dėl Seimo priimtų įstatymų pasirašymo. Dokumente numatyta apsaugoti šeimos ir vaikų institucijas nuo LGBT ideologijos, taip pat nurodoma, kad Lenkijoje santuoka laikoma “vyro ir moters sąjunga”. Šia deklaracija prezidentas tikisi sustiprinti savo pozicijas tarp konservatorių rinkėjų.

Prezidento rinkimai Lenkijoje vyko birželio 28 dieną. Nė vienas iš kandidatų neįgijo daugiau kaip 50 % balsų. Dabartinis valstybės vadovas Andžejus Duda ir jo konkurentas, opozicijos partijos “Civilinė koalicija” kandidatas Varšuvos meras Rafalas Tšaskovskis pateko į antrąjį turą, kuris numatomas liepos 12 dieną.

SN inf.


Patiko? Pasidalinkite!