Patiko? Pasidalinkite!

Sprogus Astravo AE visų pirma nukentėtų Lietuva, Europa ir Baltarusija. Rusija greičiausiai nenukentėtų, nes jos LR Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis nepaminėjo

Statoma Astravo atominė elektrinė kelia „grėsmę“ ne tik Lietuvai ir Europos Sąjungai, bet ir pačiai Baltarusijai. Tai Seime vykusiame pirmajame Sąjūdžio prieš Astravo atominę elektrinę suvažiavime pareiškė Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis.

Tam reikalui įkurtas sąjūdis

Tarp organizacijos steigėjų – profesorius Vytautas Landsbergis, europarlamentaras Petras Auštrevičius, Seimo nariai Žygimantas Pavilionis ir Virgilijus Poderys, signataras Raimundas Lopata, LiJOT prezidentas Lukas Kornelijus Vaičiakas, žurnalistas Eduardas Eigirdas, Lietuvos žaliųjų partijos atstovas Mečys Laurinkus, verslininkas Vidmantas Janulevičius, buvęs užsienio reikalų ministras, diplomatas Petras Vaitiekūnas ir kiti rusofobai.

Rusofobų sąjūdis prieš Astravo AE

Pranckietis sako, kad nereikia žiūrėti, kas buvo padaryta, o kas ne

Pasak jo, šiandien jau nebėra prasmės diskutuoti, kas buvo padaryta, o kas ne, siekiant užkirsti kelią branduolinės energetikos objekto statybai, o reikia susivieniję padaryti tai, kas įmanoma.

O kas buvo ir kas nebuvo padaryta reiktų prisiminti, nes: Dokumentas, kuriuo Kubilius Lietuvos vardu įsipareigoja bendradarbiauti su Baltarusija atominės energetikos srityje ir pastatyti tokį SGD terminalą Lietuvos lėšomis, kad jo pajėgumų užtektų ir Baltarusijai, buvo Kubiliaus pasirašytas 2010 m.

Kubilius Adtravo AE.jpg

Šis dokumentas pasirašytas tuometinio premjero Andriaus Kubiliaus. Šiandien Kubilius vienas iš naujo įkurto sąjūdžio prieš Astravo AE aktyvistų.

Ir kaip jie žada kirsti tą kelią? Kaip per vestuves su virve per kelią stabdys eismą ar dar kokias priemones naudos? Elektrinė pastatytą. Elektrą latviai pirks. Tai tiesiog paveluota ką nors daryti. Reikėjo su Baltarusija kalbėti draugiškai, o ne loti amerikai paliepus kaip piktiems šunims.

Petras Vaičekovsky

 


Patiko? Pasidalinkite!