Patiko? Pasidalinkite!

Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka patvirtino savo ketinimą apsilankyti Latvijoje, – praneša RIA Novosti.

„Latvija ir kitos šalys — tai langas po tos tvoros, kuri buvo pastatyta aplink mus. Be to, kai kurie įvedė sankcijas. Todėl mes turime naujame lygmenyje vėl iškirsti langus ir nutiesti kelius“, — sako Baltarusijos prezidentas.

Lietuvos ir Baltarusijos santykiai

Nepamirškime, kad Lietuva, Baltarusijos pašonėje žvangina ginklais ir tankais, o tai Baltarusijai visiškai nepatinka. Nepatinka ir tai, kad Lietuva ne kartą A. Lukašenką mini kaip paskutiniu Europos diktatoriumi.

Lietuvos prezidentas dėmesio pačiai broliškiausiai (genetiškai) šaliai Baltausijai dėmesio neparodė. Aplankė Latviją, Lenkiją ir kitas šalis, bet broliškos Baltarusijos ne.

Gitano Nausėdos parama Baltarusijai „kovose už nepriklausomybę“, Rusija ir Baltarusija įvertino kaip provokacija, nes nei Rusija nei Baltarusija neprašė jokios pagalbos. Gitanas Nausėda demonstruodamas nuolankumą užjurio šeimininkams, bando pasaulį įtikinti, kad Baltarusija nėra laisva šalis.

Ką jau bekalbėti apie kitus politinius klounus, kurie viešai trimituoja, kad Baltarusijos įmonės yra grėsmė mūsų nacionaliniams saugumui.

Latvijoje bus galimai būs priimti svarbūs sprendimai, nuo kurių kentės Lietuva

Latvijos užsienio reikalų ministras Edgaras Rinkevičius iš Baltarusijos jau anksčiau kalbėjo, kad Ryga ir Minskas susitarė padidinti Baltarusijos naftos tranzitą per Latviją, rašo portalo Rubaltic.ru autorius Aleksandras Nosovičius.

Jei Lietuva tikrai nenori bendradarbiauti su Baltarusija, būtina sutelkti dėmesį į Latviją, sakė prezidentas Aleksandras Lukašenka, apie tai pranešė prezidento spaudos tarnyba.

Baltarusijos Respublikoje ir joje pagamintos prekės sudaro apie ketvirtadalį Klaipėdos uosto krovos apyvartos. Būtent šios dalies Lietuva greičiausiai neteks, nes A. Lukašenkos užduotis, naujajam ambasadoriui jau duota.

Baltarusija tiksi, kad  Latvija turi visas galimybes susitarti su Baltarusijos valdžios institucijomis dėl strateginės prekybos ir ekonominės partnerystės, kurios pagrindu turėtų būti energetikos dialogas. „BelAES“ (prieš kurią aktyviai veikia Lietuva) elektros energijos tiekimas į Latviją, gali pritraukti kalio pervežimą per Latvijos uostus.

Taip pat tikimasi, kad Baltarusija su Latvija susitars ir dėl Astravo AE elektros pardavimo.

BV inf.


Patiko? Pasidalinkite!