Patiko? Pasidalinkite!

Dviejų Kroatijos karių iš NATO kontingento Lietuvoje tyrimuose rasta narkotikų pėdsakų, kariai bus nušalinti nuo tarnybos, pranešė Kroatijos gynybos ministerija

Kroatijos karo policija iš antrojo kontingento sudėties sekmadienį vykdydama NATO programą „Sustiprintas priešakinis buvimas“ („Enhanced Forward Presence“, EFP) Lietuvoje, patikros metu aptiko draudžiamų medžiagų dviejų kariškių analizėse.

„Opiatų buvimo tikrinimo metu karo policijos pareigūnai patvirtino, kad du kariai vartojo narkotikus. Remiantis šių karių parodymais, draudžiamas medžiagas jie įsigijo ir vartojo reguliaraus paleidimo iš kareivinių metu“, — pranešė Kroatijos gynybos ministerija.

Pažymima, kad už „uniformos garbės žeminimą“ jie bus nušalinti nuo tarnybos.

Pirmadienį respublikos Gynybos ministerija taip pat pranešė, kad 12 Kroatijos karių NATO misijoje Afganistane sužeidė benamis šuo Kabule, kariai buvo paskiepyti nuo pasiutligės, o šuo užmigdytas.

Anksčiau Kroatijos karių dalyvavimas tarptautinėse misijose atkreipė pasaulio žiniasklaidos dėmesį. Trys Kroatijos kariai ir kapelionas iš NATO kontingento 2017 metų gruodį buvo išvaryti iš Lenkijos dėl girtavimo ir uniformos garbės žeminimo. Tą patį mėnesį vienas iš 180 Kroatijos karių, nusiųstų į NATO bazę Rukloje, Lietuvoje, mirė nuo širdies smūgio ar insulto.

Į Lietuvą ir kitas Baltijos respublikas atvykstantys NATO šalių kariai iš tiesų ne kartą buvo paminėti Lietuvos policijos pranešimuose dėl įvykdytų pažeidimų. Beveik per kiekvienas didelio masto pratybas Baltijos šalyse įvyksta incidentai, kuriuose dalyvauja kariai iš aljanso šalių, tarp tokių incidentų paminėti ir eismo įvykiai.

SN inf.


Patiko? Pasidalinkite!