Patiko? Pasidalinkite!

Vos ne kiekvienos dienos policijos nusikaltimų suvestinėse užfiksuoti paauglių nusikaltimai, plėšimai, grobimai, vagystės ir prekyba narkotikais

Į Klaipėdos m. policiją kreipėsi 2004 m. gimusio paauglio mama, nurodydama, jog 2019-09-29, apie 20.00 val. Taikos pr., Klaipėdoje, jos sūnus buvo sumuštas ir apiplėštas pažįstamo 16-17 m. vaikino ir jo draugų, kurie keliskart spyrė bei pagriebė nukentėjusiojo striukę, kurios kišenėje buvo telefonas vertas 85 eurų ir pasišalino.

Klaipėdoje vienos mokyklos auklėtiniai bijo eiti į pamokas, nes juos reketuoja ir muša paauglių gauja. Išsigandę ir pagalbos nesulaukiantys moksleivių tėvai dėl vaikų saugumo patys pradėjo budėti prie mokyklos.

Mokinių tėvai tikino, kad tos gaujos nariai nieko nebijo. Kartą viena moteris su kito moksleivio motina kalbėjosi mokyklos kieme, kai prie jos vaiko pribėgo vienas gaujos narys. „Liepiau jam eiti šalin, bet atsitraukė gal kokius penkis metrus ir pradėjo keikdamasis šaukti: sudaužysiu mašiną, užmušiu jus, sudeginsiu. Vaikus muša, policija neapsaugo, mokykla nieko nedaro, vaikų teisių gynėjai rankas plaunasi“, – piktinosi moteris. Vienas tėvų teigė, kad jie dabar negali dirbti, o vaikai – mokytis: „Visą savaitę vaikštome į mokyklą, budime – privalome būti šalia savo vaikų, nes aniems nėra jokių ribų, jie nieko nebijo.“, – rašo LRytas.lt

Kas dėl viso to kaltas?

Tai yra šios sistemos aukos. Vaikai žiūri televizorius, naudojasi internetu ir mato filmus kuriuose rodomas smurtas, narkotikai, alkoholis, turtų siekiamybė. Vaikai tiesiog bando atkartoti filmuose rodomas gaujas. Vieni tampa alkoholio aukomis, treti narkotikų, o visam šiam „gėriui“ reikalingi pinigai, todėl daiktų atiminėjimas arba reketas yra vienas iš būdų gauti jų.

Policija šioje vietoje yra kovotojai su pasekmėmis, o priežastis yra kur kas giliau.

BV inf.


Patiko? Pasidalinkite!