Patiko? Pasidalinkite!

Lietuvos Konstitucinio Teismo pirmininkas Dainius Žalimas kad, Lietuva, Latvija ir Estija išplėtė sankcijas Baltarusijos režimo atstovams, atsakingiems už rinkimų klastojimą ir smurtą prieš taikius protestuotojus. Paskelbtame užsieniečių, kuriems draudžiama atvykti į Lietuvos Respubliką, viešajame sąraše – per šimtą naujų pavardžių, tarp jų – ir visi dvylika Baltarusijos Respublikos Konstitucinio Teismo (BRKT) teisėjų.

Visi BRKT teisėjai įtraukti į Baltijos šalių nacionalinių sankcijų sąrašą po to, kai šis teismas 2020 m. rugpjūčio 25 d. savo iniciatyva priėmė „Konstitucinę teisinę poziciją konstitucinei santvarkai ginti“ (toliau – Pozicija). Joje 2020 m. rugpjūčio 9 d. vykę Baltarusijos Respublikos prezidento rinkimai pripažinti laisvais, demokratiškais ir teisėtais, o Aleksandras Lukašenka – teisėtai išrinktu Baltarusijos Respublikos prezidentu.

Konstitucinio Teismo pirmininkas Dainius Žalimas, teisiniu požiūriu įvertinęs minėtą Poziciją, pabrėžė, kad BRKT, turintis saugoti konstitucinę santvarką ir Konstitucijos bei teisės viršenybę, priimdamas Poziciją pats padarė akivaizdų ir sunkų Baltarusijos Respublikos (toliau – BR) Konstitucijos ir bendrojo teisės viršenybės principo pažeidimą.

P.S

Kažin kaip Dainius Žalimas vertina referendumo į ES “stojimo” metu dalijamus skalbimo miltelius ir alų? Balsavimo pratesimą dviem dienom ir stojimą į NATO be referendumo, nors LR Konstitucijoje parašyta juodai ant balto, kad: ” Lietuvos valstybė 9 straipsnis: Svarbiausi Valstybės bei Tautos gyvenimo klausimai sprendžiami referendumu.”

BV inf.


Patiko? Pasidalinkite!