Patiko? Pasidalinkite!

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius traukinių tranzito į Kaliningradą nesustabdė, tranzitas vyks per Kenos–Kybartų sienos kirtimo postus, pačiame maršrute nebus  sustojimų Lietuvoje

Dėl koronaviruso sugriežtinti tranzito iš Kaliningrado srities į Maskvą per Lietuvą reikalavimai, tačiau maršrutas vis tiek veiks, pareiškė užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

„Stengiamės išsaugoti tą tranzitą iš principo, bet, be abejo, jis yra ribojamas: traukinių skaičius ribojamas, keleivių traukinyje — ne daugiau nei 100 su atitinkamais reikalavimais“, – spaudos konferencijoje sakė Linkevičius.

Linkevičius priminė, kad tranzitas vyksta tik per Kenos–Kybartų sienos kirtimo postus, pačiame maršrute Lietuvoje nebus jokių sustojimų ir keleivių išlaipinimų. Užsienio reikalų ministras taip pat pažymėjo, kad dėl uždarytų sienų ir atšauktų skrydžių dabar apie du tūkstančiai piliečių, įstrigusių kitose šalyse, negali patekti į Lietuvą.

Anot Linkevičiaus, šie žmonės registravosi įstaigos tinklalapyje su prašymu atgabenti juos į tėvynę. Šiuo metu daugiausia pareiškėjų yra Ispanijoje. Ministras taip pat paragino visus, esančius užsienyje ir negalinčius savarankiškai atvykti namo, pranešti apie tai šalies Užsienio reikalų ministerijai.

Anksčiau paaiškėjo, kad Lietuva įveda naujas tranzito per savo teritoriją taisykles. Traukinyje daugiausia gali važiuoti šimtas žmonių, vienoje kupė gali keliauti ne daugiau kaip du keleiviai.

Šiaip iš Kaliningrado srities į Rusiją atvykstantys traukinių keleiviai ir taip neturėjo teisės išlipti Lietuvos teritorijoje, o pavojus dėl koronaviruso gali kilti tik Lietuvos pasieniečiams ir muitinės pareigūnams, vizų tarnybos darbuotojams, kurie tikrina dokumentus.

Šį kartą Linas pademonstravo savo gerą širdį ir supratingumą. Kad taip visada būtų…

SN inf.


Patiko? Pasidalinkite!