Patiko? Pasidalinkite!

Gegužės 14 d., antradienį, pasirašyta sutartis dėl viaduko per geležinkelį Algirdo gatvėje statybos rangos darbų. Planuojama, kad pastačius naują viaduką bei sutvarkius susisiekimo infrastruktūrą, Mažeikiai taps patraukliu ne tik vietos gyventojams, bet ir verslo atstovams.

Mažeikių rajono savivaldybė (toliau – Savivaldybė) gavo Lietuvos automobilių kelių direkcijos, kuri vykdė rangos darbų pirkimą, pranešimą apie įvykdytas pirkimo procedūras. Pirkimo sąlygas atitiko ir geriausią pasiūlymą pateikė jungtinė ūkio subjektų grupė – AS „LNK Industries“ (Latvijos Respublika), UAB „Fima“ ir AB „Eurovia Lietuva“.

Tad šį projektą įgyvendinantys trys partneriai – Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos, Mažeikių rajono savivaldybės administracija ir AB „Lietuvos geležinkeliai“ pasirašė rangos darbų sutartis su įmone „LNK Industries“, kuri pateikusių pasiūlymą subjektų grupės įpareigota atlikti visss teisines procedūras.

Bendra sutarčių vertė – daugiau nei 16,321 mln. eurų. Mažeikių rajono savivaldybės dalis – 3,65 mln. eurų. Viadukas iškils Algirdo gatvėje, dabartinės geležinkelio pervažos vietoje. Tačiau bus pastatytas ne tik viadukas, pasikeis ir aplinkinė infrastruktūra.

Rekonstrukcijos darbai prasidės Algirdo g., nuo įvažiavimo į UAB „Mažeikių autoservisą“ iki Lakštingalų gatvės. Algirdo ir Gamyklos gatvių sankryžoje bus pastatytas turbožiedas, mažesnis žiedas atsiras Algirdo ir Lakštingalų gatvių sankryžoje. Taip pat pasikeis Židikų ir Žagarėlės gatvių sankryža, ties įvažiavimu į žiedą praplatės Gamyklos gatvė.

Vakarų gatvėje bus pakeista važiuojamoji danga, įrengti pėsčiųjų-dviračių takai. Gatvėse bus atnaujintas ar naujai įrengtas apšvietimas, viadukas bus pritaikytas neįgaliesiems, įrengiamos pėsčiųjų perėjos. „LNK Industries“ inicijuoja projektą įgyvendinančių šalių susitikimą ir gegužės 23 d. planuoja atvykti į Mažeikių rajono savivaldybę. Savivaldybės vadovai, Lietuvos automobilių kelių direkcijos atstovai ir rangovai aptars projekto vykdymo eigą.

Mažeikių sav. inf.


Patiko? Pasidalinkite!