Patiko? Pasidalinkite!

Gal kas nors dar pamenate „Šiaulių“ futbolo klubą? Ne? Drįstu išpranašauti tokį pat likimą ir miesto krepšinio komandai. Bent jau pavadinimo miestas greitai neteks. Ir išvis – sportas Šiauliuose snaudžia nuo tada, kai pirmą kartą meru buvo išrinktas Visockas.

Iškart suvokęs, jog pensininkai ir neįgalieji – tai našta miestui, aroganciniais kvaišalais itin atsiduodantis „bosas“ negailestingai ėmėsi spausti sporto atstovus. Būtent dėl šios priežasties iš Lietuvos futbolo „A“ lygos tyliai, be jokio pirstelėjimo, dingo vietinė komanda, gi dabar tas pat gresia ir miesto krepšinio rinktinei, nusmukusiai į pačias turnyro lentelės padugnes.

Jau pasipylė mintys apie komandos pavadinimo (o gal ir visos komandos?) pardavimą į privačias rankas, pervardinant ją Į kokią nors „Šalom“. Skambėtų labai poetiškai – Šiaulių „Šalomas“. Juk prikabino prie „Sūduvos“ kažkokią grabofirmą „Mantinga“, o Prienuose išdygo kol kas dar netgi totalizatoriuje neprasilošusi „C Bet“.

O Šiauliuose kol kas kyla tik sporto statiniai, kurie komandoms vargu ar bereikalingi. Nes rimtų komandų visai nebeliko. Štai ir dabar naujai pastatytoje Vijolių sporto gimnazijos salėje galima minkštai „pakrituliuoti“ senio Chotabyčiaus tualeto dydžio paplūdimio salelėje, tuo save įsivaizduojant stipruoliu Bambula.

Mokyklai šis statinys – tikrai per didelė prabanga, bet ji reikalinga mūsų augančiai kartai, iki šiol besidžiaugiančia vienu didžiausių „atrakcionų“ – jūros gintaro paieška naujai atvežtame ir papildomai išpiltame smėlio karutyje. Juk smėlis – kaip ir vaikų smėlio dėžėse – turi tendenciją sekti! Bet palikime šį kritikos užsiėmimą su teigiamomis nuokrypomis ir grįžkime prie Šiaulių sporto perspektyvų.

Tačiau kaip grįžti ten, kur jokių perspektyvų nė nematyti?..

Voldemaras Zacharka


Patiko? Pasidalinkite!