Patiko? Pasidalinkite!

Lietuvos prezidentas pažymėjo, kad Vokietijos gynybos ministrė gerai žino aktualius respublikai klausimus

Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda išreiškė palaikymą Vokietijos gynybos ministrės Ursulos von der Leyen kandidatūrai į Europos Komisijos pirmininko postą, praneša Prezidentūros spaudos tarnyba.

Tarp Lietuvos lyderio ir galimos Žano Klodo Junkerio įpėdinės įvyko pokalbis telefonu.

„Išreiškiau palaikymą jos kandidatūrai ir manau, kad kuo greičiau ji bus patvirtinta ir suformuota nauja Europos Komisijos sudėtis, tuo greičiau bus galima pradėti svarstyti svarbiausius klausimus, aktualius Europos Sąjungos šalims, kaip derybos dėl 2021–2027 metų finansinės perspektyvos“, — pasakė Nausėda.

Pasak Nausedos, pokalbio metu buvo aptartas būsimas Europos Parlamento balsavimas dėl Europos Komisijos pirmininkės kandidatūros patvirtinimo ir apsvarstyta būsima Europos Komisijos sudėtis.

Nausėda pažymėjo, kad bendravimas buvo malonus ir šiltas. Pasak prezidento, Ursula von der Leyen puikiai žino Lietuvą ir jos aktualijas.

Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda

Pažymima, kad 2017 metais jai buvo įteiktas ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Didysis kryžius. Praėjusią savaitę ES aukščiausiojo lygio susitikime buvo pasiūlyta Ursulos von der Leyen kandidatūrą į Europos Komisijos pirmininko postą, buvo išrinktas Belgijos ministras pirmininkas Šarlis Mišelis į naujojo vadovo postą, be to, buvo pateikta Tarptautinio valiutos fondo vadovės Kristinos Lagard kandidadūrą į Europos Centrinio banko postą ir Ispanijos URM vadovo Žozepo Borelio kandidadūrą į aukštojo atstovo užsienio politikos ir gynybos klausimais postą.

Kai kurie Lietuvos politikai manė, kad pasibaigus prezidentės kadencijai, buvusi Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė užims vieną iš aukščiausių postų ES.

Tai, kad Dalia Grybauskaitė liko be posto Briuselyje, galėjo prisidėti ir jos skleidžiama isteriška rusofobija, kas šiuo metu Europoje darosi nebemadinga. Dalia Grybauskaitė Briuselyje žinoma kaip nuolanki JAV politikos puoselėtoja, kas taip pat Europoje nebeaktualiausia.

BV inf.


Patiko? Pasidalinkite!