Patiko? Pasidalinkite!

Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį su užsienio reikalų ministru Linu Linkevičiumi ir krašto apsaugos ministru Raimundu Karobliu aptarė susidariusią sudėtingą situaciją Artimuosiuose Rytuose.

„Griežtai smerkiu Irano išpuolį prieš Irake dislokuotus JAV ir koalicinių pajėgų karius. Kviečiu vengti tolesnės konflikto eskalacijos ir ieškoti sprendimo diplomatinėmis priemonėmis“, — cituoja prezidentą Prezidentūros kanceliarija.

Susitikimo metu taip pat aptarti tolesni veiksmai, būtini Irake dislokuotų Lietuvos karių saugumui užtikrinti.

Taip pat susitikime prezidentas pabrėžė NATO mokymo misijos ir JAV vadovaujamos koalicijos veiklos Irake svarbą bei patvirtino tolesnį Lietuvos įsipareigojimų vykdymą dalyvaujant jose.

Anksčiau trečiadienį surengtoje spaudos konferencijoje Karoblis ir gen. mjr. Gintautas Zenkevičius informavo, kad vienoje iš ataką patyrusių karinių bazių tarnauja šeši Lietuvos kariai.

Spaudos konferencijoje patvirtinta, kad gavę pranešimą apie galimą grėsmę, lietuviai kartu su kitais kariais antradienį, apie 17:30 Lietuvos laiku, paliko karinę bazę, likus maždaug septynioms valandoms iki atakos. Į ją grįžo trečiadienį ryte.

Zenkevičius patikino, kad kariai palaiko nuolatinį ryšį su artimaisiais ir yra saugūs.

Iš devynių Lietuvos kontingento karių NATO mokymo misijoje Irake, dabar keturi Lietuvos kariai iš NATO perdislokuojamo ryšių būrio atlieka tarnybą Taji oro uoste ir du kariai Camp Union bazėje. Jų pagrindinė užduotis yra užtikrinti saugų NATO pajėgų ryšį. Trys kariai jau yra perdislokuoti į karinę bazę Kuveite.

KAM skelbia, kad atsižvelgiant į pasikeitusią saugumo situaciją Bagdade, tarptautinių karinių pajėgų vadai ėmėsi papildomų priemonių karių saugumui užtikrinti: sustiprintas bazių saugumas, apribotas karių judėjimas, sustabdytos mokymo veiklos. Papildomos atsargumo priemonės, kurių imasi misijų vadovybė, yra adekvačios esamai situacijai ir mūsų kariai šiuo metu yra saugūs.

Trečiadienio ankstyvą rytą Iranas paleido į bazes Irake, kur dislokuotos JAV karinės pajėgos, 15 balistinių raketų, 11 pataikė į taikinį. Skelbiama, kad dešimt raketų rėžėsi į Ein al-Assad bazės Anbaro provincijoje teritoriją, viena — į bazę Erbilyje, dar keturios, paleistos į bazę Erbilyje, nesuveikė. Per Irano išpuolį prieš JAV bazes Irake žuvo 80 žmonių.

Irano užsienio reikalų ministras Mohamedas Džavadas Zarifas pavadino iraniečių išpuolį prieš bazę Irake, iš kurios buvo surengtas išpuolis prieš Irano piliečius ir pareigūnus, savigynos priemone.

Iškart po Naujųjų metų JAV paleido raketas į Bagdado oro uostą ir sunaikino Islamo revoliucinės gvardijos korpuso (IRGC) Kudso specialiųjų pajėgų vadą generolą Kasemą Soleimanį.

SN info.


Patiko? Pasidalinkite!