Patiko? Pasidalinkite!

Naujo tipo LED girliandos gali sukelti epilepsijos priepuolius ir ne tik tarp epileptikų, – pasakoja neurologas Vasilijus Generalovas

LED girliandos yra neatsiejama miestų ir privačių namų šventinių dekoracijų dalis. Tačiau klasikinis, seno tipo (kaitrinės) lemputės egzistavo ilgą laiką ir nekėlė jokių problemų, o naujo tipo (LED) girlianda kelia grėsmę sveikatai, – rašoma RIA Novosti

Šviesos diodas (angl. LED; Light – emitting diode) – diodas, kurio sandara pritaikyta šviesai skleisti. Srovei tekant tiesiogine kryptimi, šio diodo pn sandūra šviečia beveik vieno bangos ilgio (monochromatine) šviesa. Šiuo metu pagaminama diodų įvairiems bangų ilgiams (nuo infraraudonosios iki ultravioletinės šviesos).

 

„Diodinės lemputės ir labai ryškios. Jos gali būti įjungtos į mirksėjimo režimus, ir tai yra grėsmė sveikatai. Žmonėms, linkusiems į vadinamuosius šviesai jautrius epilepsijos priepuolius, tai gali kelti pavojų sveikatai. Mes ilgą laiką kalbėjome apie tokią grėsmę, bet dabar dėl šviesos diodų pacientų gyvenimas tapo pavojingesnis“, – teigė gydytojas.

Girlianda yra ne tik grėsmė žmonėms, kuriems nustatyta epilepsija. Generalovas priminė, kad priepolis gali įvykti bet kam.

Atsakymą neurologai rado kompiuteriniuose žaidimuose

„Šio amžiaus pradžioje įvyko netikėtas epilepsijos protrūkis. Kompiuteriniai žaidimai su ryškiu baltos ir juodos spalvos kontrastu sukėlė epilepsijos priepuolius tiems, kurie net neįtarė, kad jie turi tokią tendenciją. Mirksintis Londono olimpinių žaidynių logotipas taip pat išprovokavo epilepsijos priepuolius“, pažymėjo neurologas.

Ant daugelio girliandų, kurios gali sukelti epilepsijos priepuolį, visada yra įspėjimas apie šį poveikį. Bet jei namuose galite atsisakyti pavojingų dekoracijų, gatvėje išvengti to – negalėsite.

LED girliandos kenkia sveikatai.png

„Jei jaučiate diskomfortą dėl ryškios šviesos, turėtumėte nusisukti ar užsidengti akis ranka. Praktika rodo, kad tiesiog užmerkę akis neišgelbėjate nuo ryškios šviesos. Tai vienintelė pagalba tokioje situacijoje “, – patarė gydytojas.

RIA Novosti


Patiko? Pasidalinkite!