Patiko? Pasidalinkite!

Socialiniuose tinkluose pasklido vaizdo įrašas apie neva Ukrainoje Rusijos karių nužudytus žmones, kurie paskui prisikėlė, o kai kurie net pradėjo rūkyti. Video įrašas buvo paviešintas su tokiu pavadinimu: „UKRAINOS SVEIKATOS MINISTERIJA: 57 MIRĘ, 169 SUŽEISTI VISOJE UKRAINOJE, RUSIJAI PRADĖJUS PUOLIMĄ“ (angl. „Ukrainian Health Ministry: 57 dead, 169 hurt across Ukraine as Russia launches attack“). 

Pasak Jungtinių Tautų, nuo Rusijos įsiveržimo į šalį vasario pabaigoje žuvo šimtai civilių Ukrainos gyventojų. Tačiau internete kai kurie teigia, kad vaizdo įraše rodomi „lavonai“ tik apsimetę mirusiais. Pasirodo, šis vaizdo įrašas yra klastotė – vaizdai paimti iš kito renginio, o garso takelis uždėtas iš kito reportažo.

Pirmame vaizdo įrašo epizode matosi, kaip vienas iš „lavonų“ užsirūko. Antrame epizode pirmame plane stovi reporteris, o už jo suguldyti maišuose dešimtys lavonų, iš kurių vienas pradėjo judėti.

Šis vaizdo įrašas buvo paskleistas internete:

Pasirodo, kad šis vaizdo įrašas yra iš visai kito renginio ir kitos šalies. Tai vyko Austrijoje. Demonstrantai gulėjo ant žemės maišuose, simbolizuodami kylantį mirtingumą, susijusį su klimato kaita.

Austrijos naujienų agentūra OE24 vaizdo įrašą į „YouTube“ įkėlė vasario 4 d. likus beveik trims savaitėms iki Rusijos invazijos į Ukrainą. Originalus vaizdo įrašas pavadintas „Viena: Demonstracija prieš klimato politiką“.

BV inf.


Patiko? Pasidalinkite!