Patiko? Pasidalinkite!

Aštuoniasdešimtmetis kinų turistas mirė nuo koronaviruso atvykęs į Prancūziją – tai pirmas atvejis Europoje, informuoja televizijos kanalas BFMTV su nuoroda į sveikatos apsaugos ministro Prancūzija Agnes Bouzin.

„Tai Kinijos turistas iš Hubei, kuris į Prancūziją atvyko sausio 16 d. jis buvo paguldytas į Bichat ligoninę sausio 25 d. ir buvo imtasi griežtų priemonių jį izoliuoti. Jo būklė greitai pablogėjo ir jis keletą dienų buvo kritinės būklės „

Žuvusiojo dukra taip pat prižiūrima gydytojų „Bichat“ ligoninėje, tačiau jos būklė daugiau nekelia rūpesčių ir netrukus bus išleista.

Gruodžio pabaigoje Kinijos valdžios institucijos informavo Pasaulio sveikatos organizaciją apie nežinomos kilmės pneumonijos protrūkį Uhane (Hubei provincija). Sukėlėjas yra naujas koronaviruso tipas. PSO protrūkį pripažino tarptautinės svarbos ekstremalia situacija ir naujai ligai suteikė oficialų pavadinimą COVID-2019 .

Naujausiais duomenimis, užkrėstų žmonių skaičius Kinijoje viršijo 66 tūkst. Žmonių, 1523 mirė, daugiau nei aštuoni tūkstančiai pasveiko. Virusas išplito ne tik Kinijoje – daugiau nei 500 žmonių buvo užkrėsti įvairiose šalyse, įskaitant du atvejus, pastebėtus Rusijoje.

Siekdama kovoti su viruso plitimu, Rusijos vyriausybė uždarė sienos su Kinija atkarpas Tolimuosiuose Rytuose, apribojo sienos kirtimą su Mongolija, atšaukė darbo vizas Kinijos piliečiams, o ten esantys rusai buvo išgabenti iš Hubei. 

BV inf.


Patiko? Pasidalinkite!