Jeigu apie Plungės verslininką, buvusį nusikaltėlį, dabar save tituluojantį verslininku Vidmantą Joniką parašo Lrytas.lt, nei ikiteisminių bylų ir žiniasklaidos buveinėse ar pas žurnalistus kratos nedaromos, bet jeigu apie tai parašoma tinklapyje bukimevieningi.lt, iš karto užvedamos bylos ir pradedami ikiteisminiai tyrimai

Lrytas.lt

Įtakingas verslininkas Vidmantas Jonika dabar yra žinomas verslininkas, ūkininkas, vienas turtingiausių Plungės žmonių. Gyventojai sako, kad jo įtaka tame krašte yra labai didelė. Pernai V.Jonika užsiėmė naftos, durpių ir gyvulininkystės verslais, valdė stambias įmones. Kiek tiksliai pinigų jis uždirbo – nėra žinoma. Verslininkas nedalyvauja politikoje, tad neprivalo deklaruoti savo pajamų.

Į turtingiausių lietuvių 30-uką jis nepatenka, tad galima spėti, kad jo turtai nesiekia 100 milijonų litų. Dabar Lietuvos visuomenei šis verslininkas nėra gerai žinomas. Tačiau prieš 17 metų buvo kitaip. Jo pavardė mirgėjo ne tik didžiųjų šalies dienraščių puslapiuose, televizijų ekranuose, bet ir su organizuotų nusikalstamumu kovojančių pareigūnų dokumentuose.

Smarkiai sumuštas ir nusižudęs Plungės mokesčių inspektorius R.Ramonas tuo metu tyrė bendrovės „Litoda“ veiklą. Buvo įtariama, kad verslininkai sukčiavo stambiu mastu. Bendrovės savininku buvo V.Jonika. Jis buvo suimtas ir teisiamas. Ryšiai su H.Daktaru Tuo metu Lietuvos dienraščiai daug rašė apie galimus V.Jonikos ryšius su organizuotos nusikalstamomis grupuotėmis. Buvo teigiama, kad jis save vadino Kauno Daktarų grupuotės atstovu Žemaitijoje.

Spauda rašė, kad verslininkui priklausančiuose poilsio namuose laiką leisdavo su grupuotėmis siejami asmenys. Kalbinti žurnalistai, kurie tuo metu rinko medžiagą apie V.Joniką, sakė, kad informaciją straipsniams gaudavo iš patikimų šaltinių. Matyt, teisėsaugos. Pareigūnai išties tuo metu domėjosi V.Jonika. Pavyzdžiui, buvo žinoma, kad Plungės verslininkas už 50 tūkst. litų nusipirko prabangų limuziną „Mercedes-Benz 600 SL”.

Automobilis buvo registruotas vieno klaipėdiečio vardu, tačiau paaiškėjo, kad jis vogtas Vokietijos Dortmundo mieste. Pinigus už automobilį V.Jonika pervedė į Henriko Daktaro žmonos Ramutės sąskaitą Kauno banke. Įtarimų teisėsaugos pareigūnams kėlė ir verslininko veikla. Galiausiai, už tai jis buvo nuteistas.

Pasisavino turtą Nepriklausomybės pradžioje, prasidėjus privatizacijai, iki tol didelių turtų neturėjęs plungiškis V.Jonika už kelias dešimtis milijonų bendrųjų talonų įsigijo valstybės bendrovės „Oda“ akcijų. Įmonė buvo privatizuota ir virto bendrove „Litoda“. Maždaug po metų V.Jonika susirinko kontrolinį akcijų paketą.

Jis buvo bendrovės valdybos pirmininku. Būtent V.Jonika buvo įmonės „Litoda“ šeimininkas. Įmonės, kurioje buvo vykdomos finansinės aferos. Pareigūnams pavyko išsiaiškinti, kad 1994 metų vasarą buvo suklastoti įmonės dokumentai – nurodyta, kad Rusijos Neftiakamsko gamybiniam dirbtinių odų susivienijimui „Litoda“ tariamai buvo skolinga 200 tūkst. litų.

Už šią sumą Rusijos bendrovė esą pageidavo plungiškių produkcijos ir gamybos žaliavos. Pagal bendrovės „Litoda“ važtaraščius, nuo 1993 metų liepos iki 1994 metų balandžio tos prekės buvo gabenamos į Neftiakamską. Taip esą buvo gražinama skola. Tačiau iš tikrųjų buvo kitaip. Tyrėjai nustatė, kad viskas buvo atvirkščiai – patys rusai buvo skolingi plungiškių įmonei „Litoda“.

Bendrovės dokumentuose buvo rašoma, kad už tariamas skolas į Rusiją neva buvo išvežta 50 tonų žaliavos ir dalis dirbtinės odos už pusę milijono litų. Tačiau iš tikrųjų viskas atsidūrė Kelmės rajone, Tytuvėnuose įsikūrusioje bendrovėje „Sphagnum“. Jos kontrolinį akcijų paketą valdė tas pats V.Jonika. Likusi oda, kuri neva buvo gabenama į Rusiją, buvo pristatyta bendrovės „Litoda“ šeimininko parankiniams. Jie prekę realizavo Lietuvoje.

Klastojo dokumentus Per teisėsaugos tyrimą buvo nustatyta, kad bendrovės „Litoda“ vadovas V.Jonika, prisidengdamas komandiruotėmis ir kitomis išlaidomis, iš kasos imdavo pinigų. Atsiskaitymo dokumentų nepateikdavo. 1995 metais mokesčių inspektoriai nustatė, kad V.Jonika savo bendrovei yra skolingas apie pusę milijono litų. Verslininkas tokį sprendimą apskundė ir per pakartotinį revizorių patikrinimą pateikė suklastotus dokumentus, kad už tuos pinigus iš Kaliningrado bendrovės esą pirko 50 tonų gamybinės žaliavos.

Paaiškėjo, kad ta rusų įmonė neegzistuoja. Iš tikrųjų, neva Kaliningrade pirktos medžiagos į bendrovę „Litoda“ buvo atvežtos iš Tytuvėnų. Kitaip tariant, savo bendrovei V.Jonka grąžino iš tos pačios bendrovės anksčiau pavogtą turtą. Tik kaina jau buvo kitokia – kiekį, kuris anksčiau buvo įkainotas 3 tūkst. 542 litų 88 centais, pirko už 800 tūkst. litų. Už pusę milijono V.Jonika atsiskaitė su savo bendrove. Už likusius 200 tūkst. litų buvo įskaityta Anglijoje įregistruotos to paties verslininko firmos „Gabriele Trading Limited“ dalis įsiskolinimų „Litodai“.

Dėl visų šių machinacijų bendrovė „Litoda“ patyrė 1 mln. 961 tūkst. litų žalą. Verslininkas V.Jonika buvo sulaikytas, suimtas ir kelerius metus laikomas tardymo izoliatoriuje. Teismo procesas truko ilgiau nei penkerius metus. Sėdėjo kalėjime Už nusikaltimus V.Jonika buvos nuteistas. 2001 metais jam buvo paskirta beveik dvejų metų laisvės atėmimo bausmė.

Tačiau į bausmės vykdymo laiką buvo įskaičiuoti mėnesiai, kuriuos jis praleido tardymo izoliatoriuje. Teismas konfiskavo 500 tūkst. bendrovės „Litoda“ akcijų, kurios priklausė V.Jonkai. Taip pat plungiškiui skyrė 6 tūkst. 250 litų baudą. Buvo nuteisti ir jo bendrininkai. Pernai Lietuvos apeliacinis teismas skyrė verslininkui 11 tūkst. litų iš valstybės biudžeto neturtinei žalai atlyginti. Jis nebuvo išteisintas, tiesiog, buvo nuspręsta, kad bylos nagrinėjimas užsitęsė per ilgai, todėl paskirta kompensacija, – rašoma Lrytas.lt

bukimevieningi.lt Lino Naujelio straipsnyje apie Vidmantą Joniką užsiminta tik tiek, kad: 

Vidmantas Jonika žinomas kaip Henriko Daktaro „kolega“

Lietuvos žiniasklaida daug rašė apie galimus V. Jonikos ryšius su nusikalstamo pasaulio grupuotėmis. Buvo rašoma, kad jis save vadino Kauno Daktarų grupuotės atstovu Žemaitijoje.

Daktaras sėdi, o jo „pavaduotojai“ ir toliau trokšta valdyti vietos politikus. Kas galėtų paneigti, kad negrįžtame į 90-uosius ir banditai, tapę kostiumuotais verslininkais, nenaudoja tuometinių susidorojimo metodų?

Ir už tai iškelta baudžiamoji byla. Svarbiausia, kad visa tai, kas parašyta bukimevieningi.lt straipsnyje apie Vidmantą Joniką, yra paimta iš to paties žinių portalo Lrytas.lt!

O dabar linksmoji dalis

Tyrimo medžiagos informacija:

Klaipėdos apylinkės prokuratūros prokurorės Jurgitos Rumbinaitės nurodymu pradėtas ikiteisminis tyrimas, kurį atlieka Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato tyrėja Lina Grigaitė.

Klaipėdos vyriausiojo policijos  komisariato Kriminalinės policijos nusikaltimų  nuosavybei tyrimo valdybos  1-ame skyriuje atliekamas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 154 straipsnio 2-ą dalį.

Prokurorė paprašė teismo daryti kratą bukimevieningi.lt domeno savininko Vaido Žemaičio Lekstučio gyvenamose bei pagalbinėse patalpose, siekiant surasti ir paimti kompiuterinės technikos įrenginius, mobilaus ryšio  telefonus, planšetinius kompiuterius ir kitus tyrimui reikšmingus daiktus.

Kas užsakovas?

Ikiteisminiame tyrime tiriamas straipsnis „Plungės rajono meras A. Klišonis: ligos ar nusikalstamo klano auka“, kuriame galimai buvo paskleista tikrovės neatitinkanti informacija apie Vidmantą Joniką. 

Minėtame straipsnyje teigiama, kad V. Jonika palaiko ryšius su nusikalstamo pasaulio grupuotėmis ir yra žinomas kaip Henriko Daktaro „kolega“.

„Būkime vieningi“ niekada nerašė, kad Vidmantas Jonika palaiko ryšius su nusikalstamu pasauliu, todėl prokuratūros ir teisėjos (priėmusios sprendimą daryti kratą) Violetos Olcvikienės nutarime paskleistas melas neatitinka tikrovės, o gal net sąmoningai iškraipo straipsnį, kad būtų galima susidoroti su Vaidu Žemaičiu Lekstučiu.

„Būkime vieningi“ rašoma visai kitaip nei teigia prokurorė ir teisėja:

Lietuvos žiniasklaida daug rašė apie galimus V. Jonikos ryšius su nusikalstamo pasaulio grupuotėmis. Buvo rašoma, kad jis save vadino Kauno Daktarų grupuotės atstovu Žemaitijoje.

Kur rašoma, kad V. Jonika palaiko ryšius su nusikalstamo pasaulio grupuotėmis ir yra žinomas kaip Henriko Daktaro „kolega“? Toks jausmas, kad prokurorė, policijos tyrėja ir teisėja nemoka skaityti. Straipsnyje rašoma, kad žiniasklaida „rašė“, o ne tai, kad palaiko.

„Bananistano“ respublikoje teisė tampa pajuokos objektu, o žodžio laisvė yra pats didžiausias galimai nusikalstamos teisėsaugos priešas. Jeigu šitoks buvęs nusikaltėlis, dabar verslininku save laikantis plungiškis Vidmantas Jonika gali „šokdinti“ Klaipėdos prokuratūrą, policiją ir teismus, tada kyla vienas klausmas: kur ritasi LIETUVA?

Dėl šių persekiojimų Vaidui Žemaičiui trūko kantrybė ir ruošiamas skundas į Jungtines Tautas.

Kankinkitbudeliaismarkiau, iškęsiu, nedejuosiu“

Linas Naujelis

Patiko? Pasidalinkite!