Patiko? Pasidalinkite!

7 Lietuvos institucijos, Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos (ŠMSM) iniciatyva atnaujino bendradarbiavimo susitarimą, kuriuo sutarta suvienyti jėgas kovojant su manipuliavimu sporto varžybomis.

Šią sutartį 2015 m. pasirašė Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, Vidaus reikalų ministerija, Lošimų priežiūros tarnyba, Policijos departamentas ir Generalinė prokuratūra. Šiandien prie jos prisijungė  Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) kartu su Finansinių nusikaltimų tarnyba (FNTT).

STT pasirašydama susitarimą įsipareigoja bendradarbiauti vykdant korupcijos prevenciją ir antikorupcinį švietimą, atskleisti, tirti ir siekti užkardyti manipuliacijos sporto varžybomis atvejus, o siekiant nustatyti sistemines korupcijos rizikas, susijusias su manipuliavimu sporto varžybomis, vykdyti analitinę antikorupcinę žvalgybą.

Korupcija sporte gali pasireikšti įvairiomis formomis, tokiomis kaip manipuliavimas varžybų eiga ar rezultatais, balsavimo sporto organizacijose ar federacijose pažeidimai, kyšininkavimas, neteisėtas medikamentų naudojimas, sukčiavimas.

Europos Komisija yra išreiškusi susirūpinimą pripažindama, kad manipuliacijos sporto varžybų rezultatais pažeidžia sporto etiką ir tai yra laikoma korupcijos forma.

Bendradarbiavimo sutarties atnaujinimas ir naujų valstybės institucijų pritraukimas yra vienas iš etapų Lietuvai rengiantis ratifikuoti Makolino konvenciją, kuri pasirašyta 2014 m. kartu su kitais Europos Tarybos ministrais, atsakingais už sportą. Ši konvencija įsigaliojo 2019 m. rugsėjį.

Makolino konvencija – tai minimalių tarptautinių standartų rinkinys, kuris tampa veiksminga priemone tarptautiniu mastu kovojant su manipuliacijomis sporto varžybų eiga ar rezultatais. Konvencijos tikslai: efektyvus bendradarbiavimas tarptautiniu ir nacionaliniu lygiu tarp valstybių institucijų, sporto bei lažybų organizacijų, rizikos įvertinimas ir valdymas,  informacijos keitimasis, atsakomybės ir sankcijų numatymas.

STT inf.


Patiko? Pasidalinkite!