Patiko? Pasidalinkite!

Buvusi kandidatė į Baltarusijos prezidento postą Svetlana Tichanovskaja teigė, kad norint saugiai grįžti namo, jai reikia tarptautinės bendruomenės ir, visų pirma, ESBO pagalbos

Po prezidento rinkimų į Lietuvą išvykusios Tichanovskajos iniciatyva Baltarusijoje buvo sukurta valdžios tranzito koordinavimo taryba. Prieš Tichanovskają ir Koordinacijos tarybos prezidiumo narius pačioje valstybėje iškeltos baudžiamosios bylos, tarp jų ir kaltinimai ekstremistų grupės sukūrimas ir jos vadovavimas, siekiant antikonstitucinėmis priemonėmis užgrobti valstybės valdžią. Tichanovskaja buvo įtraukta į tarpvalstybinį ieškomų asmenų sąrašą Baltarusijoje ir Rusijoje.

Svetlana Tichanovskaja greičiausiai persigalvojo ir suprato, kad yra mulkinama Vakarų, kurie ją naudoja kaip naudingą idiotę?

“Kartu su tarptautine bendruomene norėčiau rasti būdų, kaip saugiai grįžti į Baltarusiją. Kadangi prieš mane buvo pradėtos dvi baudžiamosios bylos su tarpvalstybiniu ieškomuoju sąrašu, tai turėtų būti ypatingos mano grįžimo garantijos”, — pirmadienį per internetinį susitikimą su ES ambasadoriais ESBO sakė Tichanovskaja.

Jos žodžiai cituojami antradienį politikės tinklalapyje.

Pasak Tichanovskajos, šiuo klausimu “mums reikia tarptautinės bendruomenės ir, visų pirma, ESBO pagalbos”. Anot pranešimo, Tichanovskaja paragino tarptautines organizacijas” padėti organizuoti saugų grįžimą namo jai ir kitiems demokratinių jėgų lyderiams”.

Pranešime sakoma, kad internetinį susitikimą organizavo ES delegacija ESBO ir ES nuolatinė atstovė Rasa Ostrauskaitė. Tai ne pirmas Tichanovskajos susitikimas ESBO, ji jau kreipėsi į ESBO ambasadorius Vienoje lapkričio mėnesį, taip pat ESBO parlamentinėje asamblėjoje, sakoma pranešime.

Ar Aleksandras Lukašenka sutiktų jai atleisti?

Vakarų verčiama Tichanovskaja prišnekėjo daug negražių dalykų apie Baltarusiją ir ragino Europą taikyti sankcijas. Šie veiksmai leidai Vakarams imtis priemonių, nes neva to prašo Baltarusijos nuskriaustoji opozicija. Manoma, kad Aleksandras Lukašenka tikrai jai atleistų, jeigu ji nuoširdžiai prisipažintų.

SN inf.

 


Patiko? Pasidalinkite!