Patiko? Pasidalinkite!

Nors mokslo ir žinių šventė skaitoma rugsėjo 1-ąją, ši šventė šiais metais buvo buvo perkelta į rugsėjo 2-ąją

Mokslo ir žinių diena švenčiama rugsėjo 1-oji. Pagal Lietuvos įstatymą ji yra atmintina diena. Pradėta švęsti nuo 1984 m. kaip Mokslo žinių diena.

Ši diena yra mokslo metų pradžia visose Lietuvos mokymo įstaigose. Dauguma renginių šią dieną įvyksta mokyklose, universitetuose, kolegijose, institutuose. Mokiniai, ypač pirmos klasės moksleiviai, šią dieną gėlėmis (viena populiariausių – kardelis) sveikina mokytojus. Šitaip yra oficialiai deklaruojama Mokslo ir žinių diena.

Kaip ši diena atrodo man ir kodėl

Pradėkime nuo to, kad aš buvau labai blogas mokinys. Vienas blogiausių mokykloje. Buvau blogas todėl, kad jaučiau, jok man į galvą yra programuojamos žinios, kurios man visiškai neįdomios ir nereikalingos.

Tada man kėlė įtarimų, kad iš manęs gaminamas patogus sisteminis produktas. Tuomet sakydavau, rašyti, skaityti išmokėte ir užteks, o toliau pats nuspręsiu kuo man domėtis ir ką mokytis. Ir savo žodžio nekeičiau, taip ir padariau.

Nepasakosiu apie save išsamiai koks aš buvau blogas mokinys, nes labiau norisi apžvelgti dabartinį vaikų „švitinimą“

Tuomet kai mane mokino, programa buvo labai švelni palyginus su dabartine. Lietuvių kalbai buvo labai aukšti standartai. Nors ir nesimokiau, bet vieną kitą sakinį parašyti moku, ir tai dėka tų laikų užkelto aukšto lietuvių kalbos lygio.

Dabartinė „Sorošo“ fondų remiamas švietimas yra visiškų bukapročių gaminimo instrumentas. Mokytojų jokiu būdų negalima vadinti mokytojais, tai tiesiog programų į vaikų galvas programuotojai.

Jie diegia, tai kas paduota ir neužsiduoda sau didesnių klausimų, kas iš to gausis. Dabartinei kapitalistinei sistemai nereikalingi logiškai mastantys vaikai. Kapitalistinei sistemai reikalingi paklusnūs vartotojai.

Atmenate tuos baisius Tarybinius laikus, kai kiekvienas darželis turėjo savo daržą ir sodą? Jie buvo sąmoningai sunaikinti, tam kad vaikai būtų atpratinami maistą augintis patys. Galima būtų pateikti daug pavyzdžių, kaip iš mūsų vaikų sistema gaminasi sau „naudingus idiotus“.

Jeigu palyginti dabartinį penktoką ir tų anų okupacinių laikų penktoką, skirtumas kaip diena ir naktis.

Mokyklose ir vaikų darželiuose diegiama iškrypeliška pasaulėžiūra, o auklėtojos ir mokytojos į tai užmerkia akis. Ar galima juos vadinti mokytojais? Ne. tai tiesiog už pinigus tarnaujančios sisteminės darbuotojos.

Taigi vaikučiai atėję į Mokslo ir žinių šventę yra pasmerkti 10 ar 12 metų kentėti „švitinimo“ programas. Stipresni atsilaikys, o silpnesnieji, tie kurie gerai mokysis, taps eiliniais sistemos sraigteliais.

Gaila ne, tik vaikų, gaila ir mokytojų, kurie taip pat patapo šios sistemos aukomis

Vaikas kuris gerai išmoks atmintinai, laikomas geru mokiniu. Į logiką ar skaičiavimo ar mąstymo būdą visiškai nekreipiama dėmesio. Visi yra kerpami pagal vieną „šukuoseną“.

Nuo darželio reiktų stebėti vaiką ir fiksuoti jo gabumus ir ir polinkius. Tada reiktų jo gebėjimus tobulinti ir auginti žmogų su vertybėmis ir jam prigimtais gabumais. Šie dalykai „švitinimo“ sistemai yra visiškai neaktualūs, nes pačioje sistemoje sėdi eiliniai veltėdžiai gaunantys už savo darbo valandas atlygį.

Ar mokykloje aiškinama vaikams apie alkoholio poveikį, lytinius santykius? Praktiškai ne, o tai yra svarbiausia, norint užauginti blaivią ir protingą kartą. Tuštybės ir beprasmybės laikomos kažkokiomis Europietiškomis vertybėmis, kurioms pritaikomos tolerancijos sąvokos.

Todėl dabartiniams mokytojams ir „važiuoja“ stogai nuo nuliberastintų vaikų. Kas kaltas? Žinoma, kad tėvai, bet atsakomybė tenka ir tėvams.

Esate matę išmokytas beždžiones ar meškas cirke? Atminkite, jos išmokytos!

O gal viskas yra gerai, tik man, nieko nebaigusiam taip atrodo. Taip taip, aš NIEKO nebaigiau ir NIEKAI man yra nepriimtini.

Ir baigsiu aš tada, kai mirsiu, o tol kol būsiu gyvas mokysiuos ir dar kartą mokysiuos!

Jūsų mylimas ir nekenčiamas,

Vaidas Žemaitis

 

 


Patiko? Pasidalinkite!