Patiko? Pasidalinkite!

Rusijos senatorius Francas Klincevičius teigė, kad Talino reikalavimas kompensuoti respublikos buvimo TSRS sudėtyje, yra elgetavimas

„Manau, kad šį kartą reikia labai griežtai atsakyti Estijos užsienio reikalų ministrui: nustokite elgetauti. Jūs nieko iš mūsų negausite“, — sakė senatorius.

Anot Rusijos senatoriaus, kol Baltijos šalys buvo TSRS dalis, sovietų vadovybė rimtai prisidėjo prie jų ekonominės plėtros.

„Tarybų Sąjunga finansavo į jos teritorijas įėjusias respublikas Rusijos teritorijų sąskaita“, — sakė jis.

Klincevičius pabrėžė, kad per visą savo istoriją Rusija investavo į prie jos prisijungusias teritorijas ir iš jų „nespaudė sulčių“, kaip tai darė kai kurios Vakarų šalys.

Savo ruožtu Valstybės Dūmos Tarptautinių reikalų komiteto narys Sergejus Železniakas Talino pretenzijas laiko nepagrįstomis. Anot jo, negali būti jokios kompensacijos už „sovietinę okupaciją“. Šis klausimas nėra nagrinėjamas Tarptautiniame Teisingumo Teisme.

„Manau, kad Estijos užsienio reikalų ministerija tai taip pat supranta, tačiau dar viena rusofobinė priežastis užsipulti yra visiškai absurdiška“, — sakė jis.

Anksčiau Estijos užsienio reikalų ministras Urmas Reinsalu teigė, kad Talinas turi teisę reikalauti iš Maskvos kompensacijos už „žalą“, kurią neva patyrė Estija per „sovietinę okupaciją“.

BV inf.

 


Patiko? Pasidalinkite!