Patiko? Pasidalinkite!

Elektromobilis „Kama-1“ vienu įkrovimu, sugeba nuvažiuoti daugiau nei 250 km ir įsibėgėti iki 150 km / h, taip pat veikti iki minus 50 laipsnių šalčio.

Rusijos mokslo ministras Valerijus Falkovas ketvirtadienį pristatė pirmąjį elektrinio krosoverio „Kama-1“ modelį.

„Mes pristatome vieno geriausių Rusijos universitetų – Sankt Peterburgo politechnikos universiteto – plėtrą“, – sakė Falkovas. Pasak jo, elektromobilio sukūrimas užtruko dvejus metus.

Elektromobilis „Kama-1“ yra kompaktiškas (3,4 m ilgio, 1,7 m pločio) trijų durų  krosoveris. Jis kasdieniu režimu gali nuvažiuoti daugiau nei 250 km be įkrovimo ir įsibėgėti iki 150 km / h, taip pat gali veikti žemesnėje nei minus 50 laipsnių temperatūroje. Automobilis skirtas keturiems keleiviams.

Pasak Falkovo, elektromobilio, kuris yra bendro KAMAZ PTC ir universiteto darbo produktas, pristatymą galima pavadinti 2020 m. parodos „vinimi“. Ateityje galite apsvarstyti serijinės gamybos klausimą, pridūrė ministras.

Anksčiau buvo pranešta, kad jo kaina sieks apie 1 milijoną rublių (11200 eurų), planuojama parduoti apie 20 tūkstančių automobilių per metus.

„Vuzpromexpo“ yra kasmetinė paroda, demonstruojanti valstybinių ir federalinių tikslinių programų mokslo ir pramonės srityje įgyvendinimo rezultatus. Parodos organizatorius yra Rusijos Federacijos mokslo ir aukštojo mokslo ministerija.

BV inf.


Patiko? Pasidalinkite!