Patiko? Pasidalinkite!

„European Social Survey“ tyrimo rezultatai parodė, kad per pastaruosius 14 metų daugumoje Europos šalių išaugo homoseksualių santykių skaičius, tačiau kai kuriose šalyse sumažėjo netradicinės orientacijos žmonių palaikymas

Tyrimas parodė, kad tose Europos šalyse, kuriose vienalyčiai santykiai nepripažinti įstatymų lygiu, pastebimas homofobijos augimas, praneša „Reuters„.

Vengrų tyrinėtojai, kurie analizavo „European Social Survey“ duomenis, sako, kad per 2002 ir 2016 metų laikotarpį daugelyje Europos šalių padidėjo homoseksualių santykių skaičius.

Kai kurios šalys išlieka ištikimos savo tradicijoms ir nesivaiko iškrypeliškų madų

Rusijoje, Bulgarijoje, Lietuvoje, Lenkijoje ir Ukrainoje sumažėjo netradicinės seksualinės orientacijos žmonių priėmimas. LGBT (Tarptautinė gėjų ir lesbiečių asociacija) duomenimis, vienalytė santuoka yra legali tik 16 iš 48 Europos šalių.

„Madingiausios“ ES šalys

Tuo metu 21 valstybėje neleidžiamos vienalytės sąjungos ar pilietinė partnerystė. Europos tyrimo dalyviai buvo paprašyti įvertinti teiginį „gėjai ir lesbietės turėtų laisvai gyventi taip, kaip jie nori“ skalėje nuo vieno iki penkių. Medžiagoje teigiama, kad mažiausiai taškų surinko Rusija, o daugiausiai taškų surinko Belgija, Ispanija, Norvegija, Prancūzija, Švedija, Nyderlandai ir Islandija.

Be to, šalyse, kuriose leidžiamos vienalytės santuokos — Ispanija ir Portugalija — ir kur galima vienalytė pilietinė partnerystė — Kipras, Graikija ir Italija, pastebimi reikšmingi pakeitimai, rodo 334 tūkstančių atsakymų analizė.

Kaip pažymėjo vienas iš tyrėjų, rezultatai neparodė, ar vienalytės santuokos įteisinimas lėmė homofobijos lygio sumažėjimą, tačiau valstybės politika, jo nuomone, gali padėti normalizuoti šį klausimą. Iš trijų Baltijos šalių tik Estijoje vienalytė partnerystė yra įtvirtinta įstatymų lygmeniu. Lietuvoje vienalytės santuokos nėra registruojamos, kaip ir nepripažįstama jų partnerystė.

BV inf.


Patiko? Pasidalinkite!