Patiko? Pasidalinkite!

Europos Komisijos pareigūno Thierry Bretono teigimu, ES per metus iš Rusijos Federacijos importuoja 155 milijardus kubinių metrų dujų, tačiau planuoja jas pakeisti suskystintomis dujomis iš JAV ar Kataro, taip pat naudoti alternatyvius energijos šaltinius.

Europos Sąjunga parengė planą kaip pakeisti rusiškas dujas. Dabar blokas kasmet iš Rusijos importuoja 155 mlrd. kubinių metrų dujų. Tačiau Briuselis jau planuoja jas pakeisti kitais šaltiniais.

Tai interviu radijo stočiai „Europe 1“ pareiškė už vidaus rinką atsakingas Europos Komisijos narys Thierry Bretonas.

Taigi ES planuoja gauti 50 milijardų kubinių metrų suskystintų dujų iš JAV ar Kataro, 10 milijardų kubinių metrų esamais vamzdynais, o dar 25 milijardai kubinių metrų dujų bus pagaminta pagreitinus jūrinių turbinų ir fotovoltinių plokščių paleidimą. Be to, taip pat galima atidaryti anglį naudojančias elektrines. Pastarasis žingsnis garantuotai sukels daug diskusijų ir ypatingai iš aplinkosaugos organizacijų.

„Turėsime kuo greičiau atsikratyti rusiškų dujų ir atkurti savo autonomiją, nes Vladimirui Putinui nepatinka europinis projektas“, – sakė T. Bretonas.

technologijos.lt


Patiko? Pasidalinkite!