Patiko? Pasidalinkite!

Buvęs Konstitucinio teismo pirmininkas, nuolatinis Baudžiamojo kodekso cituotojas Dainius Žalimas ir vėl visuomeniniuose tinkluose paskambino pavojaus varpu.

Vyriškis jau ne pirmą kartą piktinasi, kad niekas nekreipia dėmesio į jo perspėjimus ir nerimauja, kad bijoma Baudžiamąjį kodeksą pritaikyti ten, kur jo labiausiai reikia.

Teisininkas taip pat abejoja, kad ar buvimas marginalu automatiškai atleidžia nuo baudžiamosios atsakomybės.

„Impotencija yra turbūt geriausias žodis šiam reiškiniui, kuris yra valstybės institucijų neveiklumas, apibūdinti.

Kalinčio už šnipinėjimą asmens vardu įregistruojama „geros kaimynystės forumo“ asociacija.

Skelbiama, kad tai padaryta kito, laisvėje esančio, asmens, kuris pasinaudojo įkalintojo elektroniniu parašu.

Ar jums teko girdėti, kad asociacija būtų uždaryta ir pradėtas ikiteisminis tyrimas kad ir dėl dokumentų klastojimo ar sukčiavimo? Lyg ir ne.

Asociacija toliau veikia, jos registracija Registrų centre dar nepanaikinta.

Maža to, ji užsiima atvira antikonstitucine veikla, padėdama putino ir Lukašenkos režimams veikti prieš Lietuvą – aktyviai dalyvauja dezinformacinėse kampanijose, kuriose šlovinama šių režimų politika ir gyvenimas SSRS, puolamos Lietuvos konstitucinės vertybės – demokratija ir žmogaus teisės, vakarietiška geopolitinė orientacija.

Naujausias to įrodymas – šiandien paskelbta informacija apie „geros kaimynystės forumo“ atstovų vizitą Maskvoje.

Matant šio vizito vaizdo medžiagą, mažiausiai dar trys BK straipsniai (118, 121, 170(2)) turėtų dominti policiją ir prokuratūrą, kuriuose numatyta atsakomybė už padėjimą užsienio valstybei veikti prieš Lietuvos Respubliką, antikonstitucinių organizacijų kūrimą ir dalyvavimą jose, sovietinės agresijos prieš Lietuvą neigimą.

Tačiau galiu lažintis, kad nieko neįvyks. Todėl kalbos apie hibridinį ir informacinį karą bei agresiją prieš Lietuvą, kai nepersekiojama už dalyvavimą tokioje užsienio diktatūrų organizuojamoje veikloje, man panašėja į tuščias populistines deklaracijas.

Juo labiau, teisės viršenybė panašėja į parodiją: kam tada tas BK su jame apibrėžtomis antivalstybinėmis veikomis, jei už tai realiai nebaudžiama (net nežinau, negi iš tikrųjų baudžiamajam persekiojimui yra kvailai reikalaujama tiesiogiai pripažinti ir deklaruoti ketinimą sunaikinti Lietuvos valstybę).

Dalis pasakytų: nekreipkime dėmesio, čia gi marginalai. Tačiau abejoju, ar buvimas marginalu automatiškai atleidžia nuo baudžiamosios atsakomybės. Bent jau su teisės viršenybe toks požiūris tikrai nedera.

Beje, pastebiu, kad visa tai niekam ypatingai ir nerūpi. Greičiau jau pagalba Lukašenkos režimui būtų apkaltinti žmogaus teisių gynėjai, abejojantys kai kurių Lietuvos veiksmų valdant migracijos krizę teisėtumu“, – mintis išdėstė D. Žalimas.

Susiję:

Dainius Žalimas ragina prokurorus pasitelkti fantaziją ir sukurti Erikai Švenčionienei bei Kazimierui Juraičiui baudžiamąją bylą ir įkišti juos į kalėjimą.

ekspertai.eu


Patiko? Pasidalinkite!