Patiko? Pasidalinkite!

Tikrai nuoširdžiai suprantu naujajai premjerei tenkančią atsakomybę ir kokią įtampą jaučia visa komanda. Būtent dėl to ir siūlėme tarpuvaldžio metu susėsti ir pasidalinti patirtimi…

Nežadu kritikuoti kiekvieno naujosios Vyriausybės žingsnio, ypač COVID-19 kontekste. Visgi negaliu nepastebėti tam tikro absurdiškumo ir chaoso, supančio naujų ribojimų įvedimą. O tai mažina bet kurio sprendimo efektyvumą.

Jau vien kiek pasako tai, kad vakar nesugebėta tokio svarbumo klausimo sužiūrėti technine prasme: priimtas neteisėtas sprendimas, de facto įvedantis nepaprastąją padėtį, uždraudžiantis visų patalpų nuomą, bet kokius kontaktus tarp dviejų namų ūkių ir uždarantis judėjimą tarp savivaldybių ne 3 dienoms, o trims savaitėms! Toks neatidumas yra tiesioginė SAM ministro atsakomybė.

Vakar ir šiandien prieš ir po posėdžio matome tris skirtingai komunikuojančius Vyriausybės veidus ir paskubomis keičiamą taip ir neįsigaliojusį Vyriausybės nutarimą…

Draudimas išeiti iš namų, išskyrus esant būtinybei ir išėjimas pasivaikščioti vieno namų ūkio nariams gerokai skiriasi.

Miestų blokavimas savaitgaliais ir švenčių dienomis irgi gerokai skiriasi nuo jų blokavimo 3 savaites ir daugiau… Netikėtai čia pat atlaisvinami lankytojų srautai maisto prekybos vietose…

Kartojamos klišės, kad “įvedami ribojimai tapatūs pavasariniams” elementarus atsakomybės vengimas: tuo metu nuostatos buvo tarpusavyje susijusios ir paremtos kompensaciniais mechanizmais, keičiant kažkurią dalį, keisdavome ir kitus jos elementus. Tad ir tokie pasiteisinimai skamba nerimtai.

Suprantu, kad norisi parodyti magiškus sprendimus, bet viena aišku: bet kokius Jūsų sprendimus turės įgyvendinti žmonės – pareigūnai ir jų talkininkai. Net ir nepaprastosios padėties įvedimas, kuriuo mosuoja konservatorių Seimo nariai, nieko savaime neišspręs.

Raginu premjerę ir jos komandos narius pirmiausia įsivertinti priemonių įgyvendinamumą, o tada jas tvirtinti. Juk nuolat kartojote, kad turite aiškų planą.

Šių dienų besikaitaliojančio komunikavimo ir gąsdinimo nepaprastosios padėties įvedimu rezultatas – nuo pat ryto šluojamos lentynos prekybos centruose. Tai tikrai nepadės pasiekti mūsų visų norimo rezultato.

Prašau Jūsų atsargumo ir atidumo priiminėjant sprendimus.


Patiko? Pasidalinkite!