Patiko? Pasidalinkite!

Gegužės 9 d., 10 val. Seime prasidės iškilmingas minėjimas, skirtas Lietuvos 15 metų narystei Europos Sąjungoje ir Europos dienai paminėti. Renginio metu sveikinimo žodį tars Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis ir Prezidentas Valdas Adamkus.

Iškilmingame minėjime kalbės Lenkijos Respublikos Seimo Pirmininkas Marekas Kuchcinskis (Marek Kuchciński), Seimo Pirmininko pavaduotojas, Europos reikalų komiteto pirmininkas Gediminas Kirkilas, Lenkijos Respublikos Senato Pirmininko pavaduotojas Bogdanas Borusevičius (Bogdan Borusewicz), užsienio reikalų ministras Linas Antanas Linkevičius, Europos Parlamento narys, vyriausiasis derybininkas dėl Lietuvos narystės Europos Sąjungoje Petras Auštrevičius, Europos reikalų komiteto pirmininko pavaduotojas, pirmasis Europos reikalų komiteto pirmininkas Andrius Kubilius, Europos Parlamento narė, Europos reikalų ministrė (1996–1998 m.) Laima Liucija Andrikienė.

Primename kaip viskas vyko

2003 metų balandžio 29 dieną vyko referendumas dėl įstojimo į Europos Sąjungą. Jame dalyvavo 63.37% rinkimų teisę turinčių gyventojų. 91,07% dalyvavusių pasisakė už narystę ES. Kitaip tariant, beveik pusantro milijono, balsavo už stojimą į Europos Sąjungą.

Tai, apie ką aš dabar papasakosiu, Lietuvos istorijoje turėtų būti įrašyta kaip didžiausia Lietuvių tautos gėda!

2003 metų balandžio 29 dieną vyko referendumas dėl įstojimo į Europos Sąjungą. Jame dalyvavo 63.37% rinkimų teisę turinčių gyventojų. 91,07% dalyvavusių pasisakė už narystę ES. Kitaip tariant, beveik pusantro milijono, balsavo už stojimą į Europos Sąjungą. Kaip vyko rinkimai, kurie yra pripažinti galiojančiais? Balsavimas vyko dvi dienas. Balsavimo laikas buvo prailgintas. Pirmąją referendumo dieną žmonių aktyvumas tesiekė 17-25%, todėl buvo paskelbta, jog bus balsuojama dvi dienas. Balsuoti galėjo ir tie, kurie neturėjo paso, o tik rinkėjo pažymėjimą.

Tuometinei Lietuvos valdžiai mirtinai reikėjo, jog mes išbalsuotume už Europos Sąjungą. Rinkimai sekėsi sunkiai. Rinkėjai balsuoti ėjo vangiai. Netikėtai į pagalbą buvo pasitelkta „Maxima“ ir jai priklausantys tinklai „T Market“. Per radiją ir televiziją buvo paskelbta, jog atėjusiems balsuoti rinkimų apygardose bus dalijami lipdukai, su kuriais  „Maxima” ir „T Market” prekybos centruose už 1 centą bus suteikta teisė nusipirkti alaus butelį, šokoladuką ar skalbimo miltelių. Apie tai greitai sužinojo mūsų žemiausia kasta – „bomžai‘‘, kurie kaip tarakonai iš urvų pradėjo bėgti į rinkimines apygardas, jog gautų tą lipduką, kurį išsikeis į alaus butelį „Maximoje“. Prisidėjo ir bažnyčia, kuri ragino po pamaldų eiti balsuoti, nes balsavimai vyko sekmadienį.

Referebdumas į ES alus eilė bukimevieningi.lt

Rinkimų komisija neįžvelgė jokių nusižengimų, „vsio zakono“. Pabandytų dabar taip pasielgti koks pilietis, bandantis laimėti  Seimo ar savivaldos rinkimuose… Pripažinkime, jog tai buvo papirkinėjimas. Kas vyksta dabar? Kaimiečiai apipilti Europos paramomis, prie kurių priprasime kaip Afrikos juodaodžiai ir gyvensime su ištiestomis rankomis.

Atpratins mus dirbti, mąstyti, padarys priklausomais nuo pašalpų rėmimo fondų ir t. t. Argi mes tokie idiotai, jog pasiduosime tokiai smegenų plovyklai? Dabartiniai įvykiai rodo, jog TAIP.

Pabandykime įsivaizduoti kas būtų, jeigu, tarkim koks Putinas per prezidento rinkimus pabandytų viešai padalinti lipdukus, už kuriuos „už kapeiką“ galėtų nusipirkti alaus ar skalbimo miltelių? Visos pasaulio žiniasklaidos priemonės apie tai rašytų, nes tai būtų demokratijos ir visų kitų žmogaus normų pažeidimas. Pabėgome nuo Maskvos į Briuselį. Kai subirės Europos Sąjunga, kur tada bėgsim?

Karbauski, atmink, kad be alaus ir kitų paskatinimų referendumai neįvyksta. Netiki? Lažinamės!

Vaidas Žemaitis


Patiko? Pasidalinkite!