Patiko? Pasidalinkite!

„Valstiečiai“ rado būdą kaip greičiau atsikratyti pensininkais. Pensininkai šiandien dienai valstybei yra didžiulė našta, todėl nuspręsta juos nemokamai pavaišinti narkotikais (legaliais) , kad šie greičiau baigtų savo kančias. 

„Valstiečių žalioji“ Audronė Jankuvienė suorganizavo didžiulę akciją, kurios metu pensininkai, vos ne visoje Lietuvoje, bus girdomi nemokama kava.

Primename, kad kava yra legalus narkotikas, kuris labai kenkia mūsų organizmui:

  • Kofeinas nesuteikia energijos, jis yra tik cheminis stimuliatorius ir tai gali sukelti irzlumą, nuotaikos svyravimus ir net panikos priepuolius (ekstremalus atvejis).
  • Kofeinas duoda klaidingą padidėjusios energijos pojūtį išplėsdamas vyzdžius, pagreitindamas širdies ritmą ir pakeldamas kraujo spaudimą. Iš tikrųjų, kofeinas nepagerina protinės veiklos aktyvumo.
  • Kava yra ne maistas ir ne gėrimas – ji yra nuodas. Kava turi šimtus žalingų medžiagų (įskaitant chemikalus, kurie naudojami auginimo ir paruošimo procese), įskaitant daugiau nei 200 rūgščių. Beje, kavos pupelės yra vienas labiausiai purškiamų augalų. Kad organizmas neutralizuotų visus šiuos nuodus, jis turi sutelkti išteklius ir taip filtruoti su kava gautus chemikalus – nuodus.
  • Kofeinas yra biologinis nuodas, kurį augalai naudoja kaip natūralų pesticidą (kofeino turi ir kai kurie kiti augalai). Kofeinas sėkloms ir lapams duoda kartų skonį, kuris atbaido vabzdžius ir gyvūnus. Jei vis dėlto gyvūnas ar vabzdys pradeda ėsti kofeino turintį augalą, kofeinas greitai sutrikdo centrinę nervų sistemą ar net sukelia mirtį. Todėl dauguma vabzdžių ir gyvūnų greitai supranta, kad tai yra nuodas. Deja, nors žmogus save laiko protingiausia būtybe, daugelis to niekaip negali suprasti.

Apie tai plačiau straipsnyje:

Kava – dar vienas legalus narkotikas

Akcija „Senjorų kava“. Jos iniciatorė – Seimo narė Audronė Jankuvienė

Visą spalio mėnesį senjorai bus nemokamai vaišinami kava. Į parlamentarės kvietimą iškart atsiliepė 14 Kauno įstaigų: restoranai ,,Metropolis“, ,,Daugirdas“, ,,Piccola Italia“, ,,Daniela“, ,,Grill London“, ,,Caif Café“ kavinių tinklas, baras ,,B2O“, kavinė ,,Kibi čibi“, kavinių tinklas ,,al Fresco“, ,,Vieno prancūzo sandėliukas“ ir kt.

„Ši iniciatyva jau 18 metų gyvuoja Vilniuje, pasiekė Klaipėdą, Šiaulius, Gargždus ir man buvo labai gaila, kad ji neatkeliavo iki Kauno. Yra buvę tik epizodiškų atvejų, – sako Audronė Jankuvienė. –  Dabar tereikėjo įskelti kibirkštį – kavinės ir restoranai labai geranoriškai reagavo į kvietimą. Tai rodo jų socialinį jautrumą, solidarumą, kintantį požiūrį į vyresnio amžiaus žmones. Taip kuriami draugiški ryšiai tarp kartų,  pokyčiai mūsų visuomenėje, mažinama socialinė atskirtis. Kviečiu kolegas Seimo narius, nepaisant politinių pažiūrų, savo miestuose ir miesteliuose paraginti verslą taip pat atverti savo kavines senjorams.“

„Caif Cafe“ kavinių tinklas Vilniuje rengiamose akcijose dalyvauja jau ne vienus metus. „Tai sveikintina iniciatyva, tapusi savotiška mūsų prekinio ženklo tradicija. Todėl sulaukę kvietimo senjorų mėnesį – spalį – paminėti prie kavos puodelio Kaune, nedelsdami sutikome. Žinome, kad tai suburs visą būrį garbaus amžiaus kavos mėgėjų. Be to, tai pirmas kartas, kuomet akcija bus vykdoma Kaune“,  – sako UAB „Delano“ rinkodaros specialistė Austėja Matusaitė.

„Grill London“ restoranų tinklo rinkodaros vadovas Andrius Bakanas priduria: „Pas mus lankosi nuo moksleivių, studentų iki verslininkų ir senjorų. Bet žinome, kad ne kiekvienas senjoras gali sau leisti ateiti kavos išgerti į kavinę ar restoraną. O norime juos nudžiuginti, matyti juos besišypsančius. Todėl jungiamės prie iniciatyvos „Senjorų kava“.“

Restoranai ir kavinės senjorus kviečia kavos pasirinktomis savaitės dienomis ir valandomis. Pavyzdžiui, pirmadienio rytais senjorus kavos kviečia restoranas ,,Metropolis“ , po pietų – restoranas ,,Daugirdas“, pirmadieniais ir antradieniais senjorų laukia ,,Vieno prancūzo sandėliukas“, antradienių rytais restoranas ,,Piccola Italia“, trečiadieniais  – baras ,,B2O“. Ketvirtadieniais senjorai kavinėje ,,Kibi čibi“ bus vaišinami ir pietumis, ir kava. Penktadieniais kviečia trys kavinės ,,al Fresco“. Kavinių tinklas ,,Caif Cafe“ vaišins senjorus sekmadieniais trijose savo kavinėse. Restoranas  ,,Daniela“ kviečia į svečius senjorus sekmadieniai, du ,,Grill London“ restoranai – šeštadieniais ir sekmadieniais.

Akcija truks visą mėnesį, tad prie jos gali jungtis ir kiti restoranai bei kavinės, – rašo Seimo narė Audronė Jankuvienė.

O kur šioje vietoje sveikuolis Aurelijus Veryga? Artėjant rinkimams, daugėja akcijų. Kada vėl bus dalinami skalbimo milteliai ir alus už 1 centą?

BV inf.


Patiko? Pasidalinkite!