Patiko? Pasidalinkite!

Skuode užvirė naujas skandalas. Gyventojai sunerimo dėl Skuodo savivaldybės organizuojamo Apuolės valstybinio kraštovaizdžio draustinyje, pradėtų jaunų ąžuolų ir kitų medžių kirtimų.

Apuolės piliakalnyje kertami Ąžuolai.jpg

Skuodo savivaldybė skelbia, kad:

“Apuolės valstybiniame kraštovaizdžio draustinyje prasidėjo kraštovaizdžio formavimo kirtimai. Šalinami tik menkaverčiai medžiai (iki 8 cm skersmens) ir krūmai. Siekiant atidengti aplinkos objektų siluetus, plyno kirtimo darbai bus vykdomi tik šalia laiptų, vedančių į Apuolės piliakalnį, esančių prie automobilių stovėjimo aikštelės. Pažymime, kad pačiame piliakalnyje sveiki medžiai nebus kertami. Visi darbai objekto teritorijoje atliekami nepažeidžiant statinio vertingųjų savybių, nedarant neigiamo poveikio kraštovaizdžiui.

Nuvykus į darbų vietą, 2019 m. vasario 4 d. įsitikinta, kad piliakalnyje esantys sveiki, dideli medžiai nėra kertami.”

Skuodo rajono savivaldybė nuotrauka.

Gyventojai sunerimę

Į “Būkime vieningi” redakciją kreipėsi A.K ir pareiškė, kad

Sveiki mano vardas A.K (redakcijai vardas ir pavardė žinoma) stebiu Jūsų kanalą iš Jūsų daromų video žinau, kad esat gamtos mylėtojai. Noriu kai ką jums papasakot ir norėčiau pranešt, kad valdžia nusitaikė ne, tik į miškus bet ir į tokias vietas kaip piliakalnius.

Esu iš Skuodo ir Skuodo rajone turime Apuolės piliakalnį. Lygiai prieš savaitę laiko pasirodė facebooke projektas, dėl Apuolės piliakalnio tvarkymo, taigi bus iškirsta 410 menkaverčių medžių 6 hektaru plote, tai aš galvoju kas ten iš jo beliks. Pastebėjau, kaip Facebook grupėje buvo prašoma situaciją paaiškinti, pagrindines liberalu partijos kandidates i Skuodo mero postą Daivos Budrienės ir Landsbergio partijos kandidato į merus Žydrūno Ramanavičiaus.

Budrienė iš karto tiesiai šviesiai pasakė,- “atvažiuok pats ir pamatysi kokie medžiai bus kertami”. Žydrunas Ramanavičius išaiškino viską nuosekliai, kad bus kertami tik krūmai ir medžiai iki 8 cm. skersmens.

Skuodo dabartinis meras, su gamtiška pavarde, Petras Pušinskas taip pat garantavo, kad bus kertami menkaverčiai medžiai. Šį pirmadieni buvo žymimi medžiai, kurie bus jau kertami. Deja jau darbai pradėti, jau kerta. Ir po pirmadienio vykusio žymėjimo jau pasirodė, projekte įrašas kad bus vykdomi plyni kirtimai palei piliakalnio takus.

Facebooke parašė žmones iš Kartenos miestelio netoli Kretingos ir Plunges, ten jie taip pat turėjo piliakalnį ir valdžia iškirto plynai. Ir žinot koks rezultatas? Tokia pat problema kaip Vilniaus Gedimino kalno. Šlaitai ėmė slinkti žemyn. Žmonės Skuode labai sunerimę, net rašė straipsnius į rajono laikrašti “Mūsų žodis”, bet šis kaip supratau yra jų valdomas.

Kartenos piliakalnis

Matau kad valdžia ant tiek suįžūlėjo, kad jiems nesvarbus žmonės. Matau, kad čia tas pats kaip, Lenino statulas tam tikru laiku griovė, dabar griauna musu piliakalnius.

Man asmeniškai plyšta širdis dėl tų miškų, aš pats asmeniškai turiu nuosavo miško, pirkau jį, tam, kad  atvažiuoti pailsėti pasivaikščioti, tai kažkokia ypatinga vieta man.

O dabar pabandome išsiaiškinti paprastai ir liaudiškai, pasitelkdami logiką. Politikai kalba apie menkaverčius medžius, bet nuotraukose matosi ir ąžuoliukai. O iš ko išauga ne menkavertis medis? Ir aplamai ar verta ant Žemaičiams šventų vietų, daryti visokias baliūškoms ir šiukšlių sunešimo aikšteles? Ar verta kirsti medžius, kad būtų galima vietoj jų, pastatyti automobilį? Negi žmonija iki tiek nusigyveno, jok nebežino, kad medis gamina deguonį, be kurio žmogus tiesiog negali gyventi.

Palikite Piliakalnius ramybėje, ten ilsisi mūsų protėviai, ir nebūtina ant jų važinėtis automobiliais, ar daryti takus.

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „įpiltis“

Kretingiškiai Įmpilties piliakalnį jau padarė pasitūsinimo centrų, pristatė suolų, estradą-pakylą, kad galėtų rengti koncertus. Ar jūs ant savo tėvų kapų ir kaulų taip vykstate pabaliavoti, alaus pagerti?

Piliakalniuose ir aplinkui juos ilsisi mūsų protėviai, kaip pavyzdį jeigu imti Įmpilties piliakalnį ir jo apylinkes,- ariami laukai yra senieji pilkapynai, dėl kurių grupė Žemaičių anuomet kai Klaipėdos paveldosaugos departamento vadovu Naglis Puteikis. Ir ką, ir nieko, kaip arė taip tebearia, piliakalnio pilkapyną, o į dirvos paviršių išariami musų protėvių papuošalai, apyrankės, segės, ietigaliai. Apyrankės, randamos, net gi vaikiškos…

Ar imsis Skuodo valdžia proto, parodys laikas. Bet mes, gi kuo puikiausiai suprantame, kad čia reikalinga sąžinė, dorovė, moralė ir pagarba protėviams. Malonu, kad Skuodo gyventojai yra aktyvūs ir praneša apie šias problemas. Vis dėlto, tikėkimės, kad sveikas protas nugalės.

Apie ruošiamas įrengti aikšteles automobiliams, poilsio zonas ir WC ir medžių kirtimus, galite susipažinti išsamiau: Apuolės projektas.

Vaidas Žemaitis


Patiko? Pasidalinkite!