Patiko? Pasidalinkite!

Rusijos turto, įšaldyto dėl sankcijų įvedimo Ukrainai, perdavimas būtų Šveicarijos įstatymų pažeidimas. Tai pareiškė Ekonomikos reikalų, švietimo ir tyrimų federalinio departamento (ministro) vadovas Guy’us Parmelinas interviu, kuris sekmadienį buvo paskelbtas laikraščiui Tribune de Genève.

„Šveicarijoje teisė į nuosavybę yra pagrindinė ir garantuojama konstitucijos“, – sakė jis. „Neįmanoma konfiskuoti pinigų iš vienos šalies ar iš šios šalies asmenų, siekiant juos pervesti kitai valstybei pagal galiojančius teisės aktus“, – pabrėžė ministras.

Jis taip pat pažymėjo, kad iki šiol tokiam žingsniui nedrįso žengti nei viena šalis, tarp jų ir JAV. „Šveicarija yra teisinė valstybė, ir mes privalome laikytis konstitucijos ir galiojančių įstatymų“, – pridūrė Parmelinas.

Anksčiau JAV Teisingumo departamento darbo grupės dėl Rusijos turto, kuriam taikomi JAV apribojimai, nustatymo ir arešto vadovas Andrew Adamsas sakė, kad Vašingtono administracija ketina artimiausiu metu pradėti pervesti dalį konfiskuotų lėšų Ukrainai. Rusijos ambasada Vašingtone pažymėjo, kad tokia priemonė diskredituotų JAV finansų sistemą ir dolerio jurisdikcijos saugumą.

SN inf.


Patiko? Pasidalinkite!