Patiko? Pasidalinkite!

Naujienų agentūra „ANNA NEWS“ pateko į buvusius Sirijos džihadistų požeminius miestus, kurie daugelį metų buvo naudojami kaip džihadistų tvirtove

Keli slėniai šiaurinės Hamos ir pietinio Idlibo teritorijose atveria kelią aplink Latakijos kalnus. Už šių lygumų yra kelias į Idlibą – pagrindinę teroristų tvirtovę „Hayyat Tahrir al-Sham“.

Prieš keletą metų Sirijos vyriausybės pajėgos pirmą kartą bandė surengti puolimą šioje teritorijoje, bet puolimas buvo nesėkmingas. Kovos gana lygioje išsivystė į frontinius išpuolius iš abiejų pusių. Kartais džihadistai sugebėjo ne tik atsikovoti prarastas pozicijas, bet ir užkariauti naujas žemes.

Rusijos oro erdvių pajėgos galiausiai padarė savo darbą, džihadistų pozicijos dalinai buvo paverstos griuvėsiais, o patys džihadistai buvo privesti palikti savo pozicijas.

Sirijos armijos operacija, prasidėjusi 2019 m. gegužės mėn. pradžioje, iki rugpjūčio pabaigos užėmė džihadistų požeminį „miestą“. Dabar bet kuris susidomėjęs žiūrovas gali pats pamatyti, kaip buvo įtvirtintas šis plotas, kuris daugelį metų kėlė grėsmę Hamos miestui – to paties pavadinimo provincijos sostinei, į kurią teroristai stengėsi patekti.

BV inf.


Patiko? Pasidalinkite!