Patiko? Pasidalinkite!

Ne kartą rašiau apie galutinai įkyrėjusią reklamą, pastoviai kalamą į mūsų kvailas galvas. Matydamas nesulauksiant jokių poslinkių, šįkart atskleisiu, kokie „nedodielkos“ ją kuria, laikydami save pročiais.

Turbūt jau įsidėmėjote http://www.pažintys.com naują reklamą. Ko gero, nelabai susigaudėte, kas ten yra reklamuojama. Ogi sekso vibratorius! Nors jis yra užmaskuotas kaip kažkoks skylėtas vamzdelis, tačiau susiejus jį su svetainės pavadinimu ir matant jį vibruojant (kaip kokiam mobiliakui), viskas greit atsistoja į savo vietas.

Įdomu, ką į tai pasakys Seimo etikos komisija ir kitos moralę ginti turinčios valstybinės įstaigos? O kuo mus nudžiugins Lietuvių kalbos inspekcija, leidžianti kažkokiems plaušams naudoti išsireiškimą ATSITIKO GYVENIMAS?! Atsitikti gali daug kas, bet tik PAČIAME GYVENIME. O kad atsitiktų pats GYVENIMAS, reikia pirmiau pasitikrinti pas psichiatrus. Aš niekaip nesuprantu, kaip tokiems avigalviams išvis leidžiama dirbti visuomenei kenksmingą darbą. Yra dar nemažai kalbos „perliukų“, kurių kūrėjams neleisčiau netgi duobkasiais be specialaus išsilavinimo dirbti!

Tokia reklama pati prašosi būtinų permainų TV laidose. Būtina kiekvienam kanalui skirti reklamai savo laiką, ir jis neturi sutapti su kitais kanalais. Aišku, nieko negalima padaryti su kitomis valstybėmis, tame tarpe Rusija ir ES. Tačiau savo šalyje reikalus sutvarkyti visai nesunku. Tereikia tik geros kontrolės ir žvėriškų baudų. O tai reklama paleidžiama visiems kanalams tuo pačiu laiku – kad TV žiūrovas niekur nieko nerastų, be brukamo šlamšto. Pats baisiausias dalykas, kai reklamuojami žmogui kenksmingi produktai. Jei norite pažiūrėti, kokius nuodus mes dabar valgome, dažniau įsijunkite „Ren TV“, kur nevengiama parodyti, kas mums brukama.

Tiesa, šios laidos tapo gerokai retesnės – jaučiamas tarptautinių santykių nedidelis atšilimas, todėl ta proga rusai pradeda užsimerkti prieš visokius neaiškios kilmės produktus. Taip kad šūdą greit ės ir jie. Nebereiks girtis, kokius ekologiškai švarius produktus užsiaugina Rusija, prieš ją paskelbus sankcijas, kurios netgi išėjo į naudą.

Atskira kalba apie LTV – valstybės išlaikomą kanalą. Netgi atsisakiusi prekių reklamos, ji išlieka tokia pat nepatraukli, kaip ir anksčiau. Nes dabar žiūrovui įžūliai brukama TV laidų reklama. O juk prisigyrė, kad reklamos nebus. Nepamirškite, ponai: anonsai – tai juk ta pati nupiepusi reklama, tik ji nukreipta į kitą objektą. Ji reklamuoja savo pačių laidas, klaidingai manydami, kad visi tuoj puls jas žiūrėti. Taip kad nenorinčiam žiūrėti pasirinkimo nėra. Anksčiau buvo galima perjungti kitą kanalą. Dabar gi kur neperjungsi – ten ta pati reklama ir tuo pačiu laiku! Aišku, jog tai – kartelinis susitarimas, todėl valdžia privalo imtis efektyvių priemonių prieš tokius neoficialius sandorius. Pažiūrėsim, ar sugebės jie bent žodelytį prieš tokią tvarką ištarti? Abejoju.

Mus šeria kenksmingais produktais, todėl pats laikas pakelti balsą. Taip vadinamas „ekologiškas“ maistas toks pat, kaip iš manęs negras. Nes visas pašaras yra modifikuotas, ir visi nuodai pereina tokius „pietus“ šlamščiantiems gyvuliams. Gi šitie, savo ruožtu, iš jų pagamintais „delikatesais“ nuodus perduoda žmogui. Ši „karuselė“ taip įsisuko, kad jos jau nebeįmanoma sustabdyti.

Nebent iš rezervo paėmus ypatingam atvejui vienoje šiaurinėje saloje laikomą sėklą ir ją išdauginus po visą pasaulį, visur palaipsniui naikinant amerikaškų išrastą ir po visą pasaulį išplatintą savo sukurtą „supermaistą“. Kosmonautai jau seniai geria savo keliskart perdirbtus myžalus, o dabar jau išmokta gaminti „antruosius patiekalus“ iš … šūdo!! Štai kas laukia Marso užkariautojų jų kelionėje į šią planetą. O vėliau – ir mūsų visų.

Perspektyvos nedžiuginančios. Mums belieka tik neobjektyvus optimizmas…

Voldemaras Zacharka


Patiko? Pasidalinkite!