Patiko? Pasidalinkite!

Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka atmetė Lietuvos, Latvijos ir Lenkijos raginimus surengti pakartotinius šalies prezidento rinkimus, sakydamas, kad tada šalis pražus kaip valstybė, praneša RIA Novosti.

“Lietuva, Latvija, Lenkija ir, deja, broliška Ukraina bei jos vadovybė liepia mums surengti naujus rinkimus. Jei tik jiems nusileisime, krisime į prarają ir jau niekada nestabilizuosime savo erdvėlaivio. Mes pražūsime kaip valstybė, kaip tauta”, — Lukašenkos palaikymo mitingo metu sakė Lukašenka.

Masinės protesto akcijos visoje Baltarusijoje prasidėjo rugpjūčio 9 dieną, po prezidento rinkimų, kuriuos laimėjo dabartinis valstybės vadovas Aleksandras Lukašenka.

CRK duomenimis, jis surinko 80,1% balsų. Neteisėti veiksmai buvo slopinami saugumo pajėgų, prieš protestuotojus naudojamos ašarinės dujos, vandens patrankos, svaiginančios granatos, guminės kulkos.

Oficialiais duomenimis, buvo sulaikyta daugiau kaip 6,5 tūkst. kaip pranešė respublikos vidaus reikalų ministerija, riaušių metu buvo sužeista šimtai žmonių, tarp jų per 120 teisėsaugos pareigūnų, vienas protestuotojas buvo nužudytas.

SN inf.


Patiko? Pasidalinkite!