Patiko? Pasidalinkite!

Rusijos ir Ukrainos valdžia susitarė priimti Afrikos šalių delegaciją, kad būtų rastas taikus konflikto sprendimas. Tai antradienį pareiškė Pietų Afrikos prezidentas Cyril Ramaposa po derybų su Singapūro ministru pirmininku Lee Hsien Lun.

„Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ir Ukrainos prezidentas Vladimiras Zelenskis, su kuriais aš bendrauju, susitarė priimti kelių Afrikos valstybių vadovų misiją Maskvoje ir Kijeve“, – sakė Ramaposa. „JT generalinis sekretorius [Antonio Guterresas] ir Afrikos Sąjungos vadovybė buvo informuota apie šią iniciatyvą“.

Ramaposa sakė, kad į grupę šalių, sugalvojusių iniciatyvą išspręsti krizę Ukrainoje, yra Egiptas, Zambija, Kongo Respublika, Senegalas, Uganda ir Pietų Afrika. Kada planuojama vykdyti misiją, jis nenurodė.

„Afrika nerimauja dėl krizės Ukrainoje, kuri tiesiogiai paveikia Afrikos šalis, todėl kyla maisto ir kuro kainos“, – sakė Ramaposa. „Afrikos lyderystės grupė mano, kad Afrika turėtų pateikti taikos iniciatyvą, kuri padėtų išspręsti dabartinę krizę.“

Gegužės 14 d. Ramaposa sakė, kad per gegužės 12 d. pokalbį telefonu su Vladimiru Putinu informavo jį apie Afrikos lyderių pasiūlymą nutraukti ugnį. Kremliaus spaudos tarnyba praėjusį penktadienį pranešė , kad po valstybių vadovų pokalbio telefonu V. Putinas palaikė Ramaposos idėją, kad Afrikos lyderiai turėtų dalyvauti diskusijoje dėl Ukrainos susitarimo.

Vietos radijo stoties SABC teigimu , praėjusį šeštadienį tarp Ramaposos ir Zelenskio įvyko pokalbis telefonu.


Patiko? Pasidalinkite!