Patiko? Pasidalinkite!

Yra Seime toks kartas nuo karto “į taktą pataikantis” Seimo narys Aidas Gedvilas, kuris, panašu, kad trokšta žinomumo bet kokia kaina ir visumoje jį būtų galima vadinti dar vienu “Celofanu”. Jis bando laviruoti tarp pačių kvailiausių, kurie visiškai nesigaudo geopolitikoje ir tarp sisteminių kvailių, kuriuos puola rusai ir Lukašenka. Šį kartą Gedvilas bandė sulyginti dvi šalis – viską pardavusią ir savo pramonę sugriovusią Lietuvą bei savarankišką Baltarusiją, kuri tų pačių Vakarų jau dešimtmečius yra dusinama. Gedvilas pasirodė visame gražume ir išsidavė, kad yra eilinis JAV naudingas idiotas. Kodėl Gedvilas nelygina gimstamumo rodiklių Baltarusijoje ir Lietuvoje?

Aido Gedvilo kliedesiai:

“KAS BENDRO TARP LUKAŠENKOS IR KONSERVATORIŲ REŽIMŲ? IR VIENI, IR KITI SUOKIA, KAIP GERA GYVENTI JŲ VALDOMOSE VALSTYBĖSE, TAČIAU TUO PAT METU IR NUO VIENŲ, IR NUO KITŲ NORISI PABĖGTI… Prieš kelis metus išskėstomis rankomis į mūsų šalį kviesti baltarusiai labai greitai suprato konservatorių ir (ne)laisviečių svetingumo kainą, todėl jau kraunasi lagaminus išvykti iš mūsų valstybės.

Oficialiais duomenimis, patikėję Lietuvos valdžios “dainelėmis”, Lietuvoje jau gyvena beveik 60 tūkst. Baltarusijos piliečių. VMI duomenimis, vien pernai Baltarusių įmonė Wargaming Vilnius (977 darbuotojai) sumokėjo 8 463 498 Eur mokesčių į mūsų valstybės biudžetą. Šiemet – 9 382 367 Eur. Kita baltarusių įmonė, EPAM sistemos (1 359 darbuotojai), 2022 m. sumokėjo 10 365 574 Eur į Lietuvos biudžetą, o šiemet – 12 521 721 Eur.

Sausio mėnesį žaidimų kūrėjos „Wargaming Vilnius“ atlyginimo mediana buvo 10 tūkst., vidutinis atlyginimas – 14,6 tūkst. eurų. Per metus Lietuvos kompiuterinių žaidimų industrijoje dirbančių darbuotojų skaičius paaugo 70 procentų, ir šiuo metu čia dirba beveik 2,5 tūkst. darbuotojų. Tai netgi daugiau, nei Australijoje. Šis pokytis įvyko būtent į Lietuvą atvykstančių Baltarusijos IT įmonių dėka.

Iš mūsų pusės – nei subsidijų, nei finansinės paramos… Tiesiog, iš savo valstybės jie išvyko, nes nepritaria Lukašenkos vykdomai politikai, o kai kuriems Baltarusijoje gresia sulaikymas ir ilgi kalėjimo metai už dalyvavimą protestuose…

Tačiau konservatoriams nereikia nei tokios auksinės vištos, nei laisvai mąstančių žmonių. Kaip visada, jiems reikia priešų, todėl jie mieliau išvarys visus iš šalies, užsidarys nuo viso likusio pasaulio, nustekens verslą, o likusiems – eilinį kartą padidins mokesčius. Baltarusijos piliečiai, pajutę, kad Lietuvoje jie yra tokie patys priešai, kaip ir savo gimtojoje Baltarusijoje, labai greitai susiras kitas valstybes, kur tęs savo veiklą ir gaus geresnes sąlygas.

P.S. Per metus mūsų šalis praras pvz. 30 mln. Eur., o kai reikės kelių milijonų sveikatos sistemai, švietimui, gaisrininkams ir pan. – I.Šimonytė, G.Skaistė ar V.Čmilytė sakys, kad biudžetas ne guminis…?…

P.P.S. Piktukų nedėkite, nes nepadės, nebent sumažins sklaidą…”

Egidijus Paulauskas


Patiko? Pasidalinkite!