Patiko? Pasidalinkite!

Prenumeruoju Šiaulių miesto naujienas. Pastaraisiais metais gaunu štai tokias naujienas:

2019-06-07 Šiaulių mieste ir rajone vyks karinės pratybos.

Informuojame, kad 2019 m. birželio 10–13 d. Šiaulių miesto ribose bei rajone, šviesiu bei tamsiu paros metu Karinių oro pajėgų Oro gynybos bataliono kariai vykdys pratybas.

Man visa tai jau įgriso iki gyvo kaulo! Net komunistai miestuose ir apskritai gyvenvietėse nekėlė sumaišties.  Jei ir reikėdavo vykti į apmokymus, maršrutą parinkdavo šunkeliais taip, kad nesidemonstruotų ir negąsdintų vietinių gyventojų. Dabar gi nemokšos iš „ŪSŲ“ itin nori pasirodyti iki dantų ginkluotais „šaunuoliais“. Kokie jie „šaunuoliai“ šveikai, paprasčiausi nemokšos, jei jau reikia savo jėgą demonstruoti prieš taikius gyventojus. O gal norima parodyti, kaip būsime šaudomi karo atveju, jei užimsime „ne tą“ poziciją?

 Bet mūsų taip paprastai neišgąsdinsi. Užtenka to, kad tiesiog virš miesto centro „forsažu“ kyla „natų“ lėktuvai. Sovietai to irgi nedarė. Išskyrus paskutines savo Lietuvoje užsibuvusios armijos dienas. Matyt, iš visiško bejėgiškumo. Būtent armijos bejėgiškumas paskutiniuosius okupantus ir skatina parodyti savo nesamą galią.

Taip ir norisi surikti: vienus „taikos gynėjus“ iš rytų jau išprašėme, išprašysime ir kitus – iš vakarų. „Susirinkite savo žaislus ir neškite muilą nuo mūsų Baltijos smėlio!“ Užteks vien tik baime mūsų protais manipuliuoti.

Tokia mano subjektyvi nuomonė. Užtat atvirai išreikšta, nesibijant jokių represijų. Dabar jos jau pradeda siautėti.

LR Konstitucijos 137 straipsniui, kuris draudžia Lietuvoje steigti užsienio valstybių karines bazes.

LR Konstitucija 137 straipsnis. Lietuvos Respublikos teritorijoje negali būti masinio naikinimo ginklų ir užsienio valstybių karinių bazių.

Voldemaras Zacharka


Patiko? Pasidalinkite!